Ogrzewanie podłogowe

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

14 marca 2011, 09:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie

Chciałabym się zapytać, czy ogrzewanie podłogowe może być zainstalowane tylko w domku jednorodzinnym, czy w mieszkaniu komunalnym (bloku) także można skorzystać z takiego rodzaju ogrzewania?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 marca 2011, 17:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja słyszałam, że można ogrzać wykończoną już podłogę, czy dom, w sensie takim, że można spróbować ogrzewania dwuobiegowego (łączy ono ogrzewanie podłogowe z ogrzewaniem na ścianie). Oczywiście najlepiej ogrzać podłogę w nowowybudowanym pomieszczeniu, jak jeszcze nie ma paneli czy w ogóle wierzchu podłogi, ale są sposoby, żeby poddać temu "starą" podłogę. Pozdrawiam!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 marca 2011, 10:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Mieszkam w bloku i mam właśnie takie rozwiązanie, o którym napisała edyta.ka. Ogrzewanie podłogowe plus na ścianie. Mieszkam na 3 piętrze i bez problemu, tylko właśnie kwestia ewentualnego zdzierania istniejącej już podłogi. Gdybyś potrzebowała solidnej ekipy to polecam Dolnośląską Grupę Budowlaną, kontakt do nich znajdziesz na stronie grupadolnoslaska.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2011, 17:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Korzystniejszym sposobem ogrzewania domu czy mieszkania od ogrzewania podłogowego są maty kapilarne. Jest to wydajny i ekonomiczny sposób wodnego ogrzewania płaszczyznowego. Maty łatwo montuje się na podłodze, ścianach i suficie, czyli na każdej powierzchni można. Na podłodze robimy wylewkę, a na ścianach i suficie kładziemy pod tynkiem. Nadają się one do każdego rodzaju podłóg i wykładzin jak drewniane podłogi, parkiet, panele, pcv, kafelki, gres itp.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lipca 2011, 13:19

Zgadzam sie: good 0 bad

O a czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym systemie? To bardzo interesujące, czy można położyć to w bloku?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 lipca 2011, 15:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co widziałem to można podłącza się to pod instalacje wodną narzuca na ścianę to na jakąś powierzchnię np. ścianę zakrywa i działa :)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2011, 17:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik srebrnakotka777 napisał: O a czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym systemie?
To bardzo interesujące, czy można położyć to w bloku?


Wiadomo że w typowych blokach mamy centralne ogrzewanie, ale dzięki matą kapilarnym można zmniejszyć rachunki za ogrzewanie lub praktycznie nie używać grzejników. A maty kapilarne podłączyć do pompy ciepła. System ten latem można wykorzystać do ochładzania mieszkania, zimną wodą. Maty są wspaniałą alternatywą dla klimatyzacji nawiewowej. Jest to również zdrowy sposób ogrzewania i chłodzenia domu, bo ciepło jest tu oddawane przez promieniowanie a nie przez konwekcje jak w przypadku grzejników. Nie ma cyrkulacji powietrza, nie miesza się ciepłe powietrze z zimnym i dlatego kurz nie unosi się w pomieszczeniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 października 2018, 09:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Zalety takie jak brak unoszenia się kurzu i subtelne oddawanie się ciepła metodą promieniowania to cecha wszystkich systemów płaszczyznowych. Biorąc jednak pod uwagę rozkład temperatur w pomieszczeniu, bardziej naturalne dla ludzkiego organizmu jest ogrzewanie podłogowe, w którym ciepło unosi się z dołu do góry, dzięki czemu na poziomie stóp jest cieplej a na poziomie głowy chłodniej. Poza tym przy bardzo dobrym ociepleniu podłogi na gruncie straty ciepła są niższe niż w przypadku, gdy system grzewczy znajduje się w ścianach mających bezpośredni kontakt z zimnym powietrzem.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 października 2018, 10:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Będę musiała się nad tym zastanowić - na razie posiadam tylko kominek, który rozprowadza ciepło po całym domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 listopada 2021, 07:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Też ostatnio rozglądałem się za odpowiednią firmą, która wykonałaby ogrzewanie podłogowe u mnie w domu. W końcu zdecydowałem się na usługi firm y https://pompyciepla-wroclaw.pl/oferta/ogrzewa nie-podlogowe z Wrocławia i mogę polecić ich również wam. Oni posiadają w tym spore doświadczenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 138 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....
  • Siatki dla kota i przeciw ptakom Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Pewnie bardzo dużo osób zainteresuje się siatka na okno dla kota . Tak naprawdę to jest bardzo interesująca oferta.
  • Zarządzanie nieruchomościami Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem na pewno warto się zainteresować zarządca nieruchomości Łódź . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
  • Pompa ciepła Liczba postów: 5 Grupa: Ekologiczny... Jeżeli chodzi o pompy ciepła to jeśli chcesz skorzystać z programu czyste powietrze to pompa musi spełniać wysokie normy a to gwarantują produkty tego producent...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19153 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >