Ogrzewanie podłogowe: Czy ogrzewanie podłogowe jest praktyczne?

« Powrót do artykułu: Ogrzewanie podłogowe: Czy ogrzewanie podłogowe... | « Powrót do grupy: Budowa i remont

25 lipca 2019, 09:59

Zgadzam sie: good 0 bad

U siebie miałem panele i jak firma 3e-heating przyjechała montować instalację to bez problemu zdjęli, a następnie z powrotem bezinwazyjnie położyli drewno. Bez żadnego rwania ani demolowania podłogi. Ogrzewanie podłogowe to dla mnie największy domowy luksus, szczególnie w zimie :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 lipca 2019, 09:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie podłogowe to niewątpliwie bardzo ciekawa opcja. Przy czym gdy chcemy się dowiedzieć, jakie inne opcje są obecnie dostępne dla nas na rynku, zdecydowanie dobrym pomysłem będzie odwiedzenie bloga MG Projekt https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Znajdziemy tam całe mnóstwo ciekawych inspiracji, a także porad budowlanych, które tak naprawdę mogą bardzo się przydać na każdym etapie powstawania naszego domu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 września 2019, 10:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja uważam, że to jedna z najlepszych form ogrzewania (oczywiście jeśli zostanie odpowiednio wcześniej wykonana) podczas budowy lub przy generalnym remoncie, bo inaczej wymiana mogłaby być kosztowna. Warto oprócz tego pomyśleć nad wykorzystaniem skutecznych rozwiązań w zakresie sterowania takim ogrzewaniem. Dlatego w wolnej chwili polecam sprawdzić ofertę firmy Salus Controls która posiada tego typu urządzenia w zależności od potrzeb i też możliwości, czy ma być to wersja przewodowa, czy bezprzewodowa do obsługi też na odległość. My zdecydowaliśmy się na wersję numer jeden i dokładnie model BTRP230, który posiada m.in 3 poziomy temperatur - dzienna, nocna i przeciwzamrożeniowa, 6 przedziałów czasowych na dobę, czy też możliwość programowania tygodniowego. Na ten moment jesteśmy bardzo zadowoleni i mam nadzieję, że tak wysoką sprawność nadal utrzyma.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 września 2019, 10:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie podłogowe jest nie tylko praktyczne, ale też zdrowe dla ludzkiego organizmu. Mechanizm działania opary na konwekcji działa bardzo subtelnie, ogrzewając bardziej powietrze tuż nad posadzką, a w mniejszym stopniu jego wyższe warstwy. Dzięki temu ciepło odczuwamy intensywniej przy stopach, niż przy głowie, co jest zgodne z naszymi potrzebami. Mechanizm ten eliminuje ponadto problemy ze wzbijaniem kurzu czy wysychaniem błon śluzowych, dlatego jest szczególnie wskazany dla osób z alergiami i chorobami układu oddechowego. Oprócz odpowiednich rozwiązań sterowania takim systemem, niezbędna jest solidna termoizolacja podłogi na gruncie, co pozwoli uniknąć zwiększonych strat ciepła i zapewnić maksymalną efektywność działania grzejnika podłogowego. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi dedykowanymi rozwiązaniami materiałów ociepleniowych: https://www.knauf-industries.pl/products,prod uct,188,knauf-therm-expert-floor-heating-eps-200--33.html

Ten post był edytowany przez e-rzecznik Knauf Therm dnia: 27 września 2019, 10:24
Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 334

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >