Ogrzewanie podłogowe jedno z chętniej stosowanych rozwiązań w budownictwie jednorodzinnym

« Powrót do artykułu: Ogrzewanie podłogowe jedno z chętniej... | « Powrót do grupy: Budowa i remont

14 czerwca 2019, 09:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Cały dom mam zrobiony pod ogrzewanie podłogowe i to korzystna opcja która się jak najbardziej sprawdza. Ogrzewanie ściągnąłem z firmy 3e-heating, razem z montażem i solidnym sprzętem od Viessmanna.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 czerwca 2019, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie podłogowe z oferty Uponor okazało się dla nas kapitalnym wyborem! Rozwiązanie w tym stylu pozwoliło nam na solidne a przede wszystkim modne i nowoczesne ogrzanie domu. To dokładnie to, czego oczekiwaliśmy! I to znacznie tańsze niż się spodziewaliśmy!. Jeśli planujecie tego typu rozwiązanie, to warto zajrzeć na Uponor Home w celu dogrania wszystkich szczegółów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 czerwca 2019, 11:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Oprócz trwałego orurowania, przy projektowaniu ogrzewania podłogowego należy także zadbać o skuteczną termoizolację podłogi na gruncie, którą prawidłowo należy wykonać z dwóch warstw odpowiednio dobranego styropianu EPS. Ponieważ w przypadku ogrzewania podłogowego różnice temperatur pomiędzy podłogą a gruntem mogą być większe niż w budynkach ogrzewanych tradycyjnie, najlepiej zastosować materiał o jak najniższym współczynniku przewodzenia ciepła lambda. Bardzo dobrze w takim zastosowaniu sprawdzą się grafitowe płyty podłogowe Knauf Therm Expert Dach/Podłoga EPS 80 λ 31 w połączeniu z płytami Knauf Therm Expert o niewielkiej grubości, które na swojej powierzchni posiadają specjalne wypustki umożliwiające montaż orurowania bez dodatkowych klipsów montażowych.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2019, 10:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli już zdecydujecie się na wybór ogrzewania podłogowego to warto też zastanowić się nad dopasowaniem regulatora temperatury pokojowej, dzięki czemu nie tylko będziecie mogli utrzymać ją na odpowiednim poziomie w danym czasie, ale też zwiększyć oszczędność podczas Waszej nieobecności. U nas w tym sprawdza się HTRP-RF(50), który ma trzy poziomy temperatury, tryb zarówno grzania oraz chłodzenia i energooszczędny algorytm regulacji TPI. Polecam po prostu dokładnie się z tym zapoznać na stronie producenta Salus Controls oraz innymi opiniami, bo są to rozwiązania o wysokiej niezawodności.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17880 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >