Ogrzewanie ścienne to dobry pomysł?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

10 października 2016, 18:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Ktoś z was pokusił się o takie rozwiązanie?
Zastanawiam się czy warto się na nie szarpnąć. Tutaj sprawdzałam jakie materiały przydają się jeśli idzie o system ogrzewania ściennego, ale zależy mi też na opiniach, jak to się sprawdza.
Tak w codziennym użytkowaniu.
Ktoś z was miał okazję ocenić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 października 2016, 10:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie ścienne jest bardzo dobrym rozwiązaniem , niestety taka instalacja musi być zamontowana bezpośrednio w ścianie co wiąże się z totalnym remontem.
Najlepsze efekty cieplne uzyskasz gdy będzie grzała cała ściana.
Drugim bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie paneli grzewczych infrared , w formie paneli ze szkła , aluminium lub obrazów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 października 2016, 19:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem ogrzewanie podłogowe to lepsze rozwiązanie. Sam niedawno miałem remont mieszkania i zainwestowałem w maty grzewcze od www.twmtermo.pl. Dzięki nim przy stosunkowo niskich nakładach finansowych uzyskałem efekt ciepłej podłogi.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 października 2016, 23:04

Zgadzam sie: good 0 bad

A jaką izolację dałeś pod te maty?

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2016, 12:14

Zgadzam sie: good 0 bad

W sumie pytanie jest bardzo zasadne, więc też chętnie poznam szczegóły- jeżeli wątek jest aktualny to napisz więcej informacji odnośnie samych mat oraz poziomu wykonanej izolacji, Na forum są już podobne tematy dotyczące ogrzewania ściennego jak i podłogowego.

www.Kotly-Kowalew.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 marca 2017, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja jednak jestem zdania, że grzejniki naścienne są dużo wygodniejszą i też tańszą opcją. Mi estetycznie nie przeszkadzają mamy model higieniczny Buderus Typ 30 K-Plan w instalo.com.pl o płaskiej powierzchni także w sam raz się komponuje, nie mają również radiatorów między płytami więc dużo łatwiej utrzymać ich czystość. Mamy na niego 10 letnią gwarancję z darmową dostawę do domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2017, 09:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Sprecyzuj w takim razie od czego są wygodniejszą i tańszą opcją, wtedy przyznam Ci rację. Bo jeżeli masz na myśli ogrzewanie podłogowe, to właśnie jest wręcz odwrotnie :)

www.Kotly-Oksana.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2017, 11:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiscie, ze ogrzewanie scienne to swietny pomysl! Wiem cos o tym z wlasnego doswiadczenia i odrazu Ci podpowiem : postaw na kogos, kto wykona i zaprojektuje je w profesjonalny sposob. W moim przypadku kawał dobrej roboty wykonali http://ogrzewaniepoznan.pl , ktorym jestem wielce wdzieczny za wysokiej jakosci ogrzewanie!

Zgłoś | Cytuj | Link

27 września 2017, 14:47

Zgadzam sie: good 0 bad

moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie, ale w przypadku, gdy ogrzewamy dom pompą ciepła! dlaczego? gdyż jest to niskotemperaturowe ogrzewanie, czyli podobnie jak ogrzewanie podłogowe najlepiej współdziała z pompą ciepła. technologia instalacji i oddawania ciepła bardzo zbliżona do ogrzewania podłogowego. ciepło do otoczenia przekazywane jest z dużej powierzchni ścian poprzez promieniowanie, a nie konwekcję dzięki czemu eliminujemy zjawisko niekorzystnej dodatniej jonizacji powietrza. nie występuje tu też zjawisko unoszenie się kurzu w pomieszczeniu.

niepodważalną przewagą jest też - możliwość chłodzenia. przy takim systemie ogrzewania, poczucie ciepła jest do 3 st. C wyższe niż przy ogrzewaniu grzejnikami, co pociąga za sobą obniżenie rachunków za ogrzewanie. odczucie ciepła w takim pomieszczeniu można porównać do ciepła w słoneczny dzień na stoku.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 października 2017, 10:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Tez jestem zdania, ze to fajny, ciekawy i przede wszystkim praktyczny pomysł, jedyne o co należy zadbać to solidny oraz profesjonalny montaż, bez tego ani rusz.

Thermostahl.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 233

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >