Ogrzewanie w domu

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 34 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸

1 września 2014, 21:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Chodzi mi o to, ze jeżeli ktoś miał inne i te ogrzewanie i jaka była różnica cenowa?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 września 2014, 16:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik mogilany napisał: Pellet idzie do góry z cenami, ostatnio liczyliśmy, a zima
była lekka, i wyszło nam ok 3000 za ogrzanie cały rok
wody i domu 160m. Do tego wspomaganie kominkiem :)
Temperatura 21 stopni, więc bez szaleństw. Podobnie
wychodził ekogroszek, tylko syf w kotłowni był
większy...

_____________________

hydraulik Poznań


Mam podobnie mieszane odczucia - tym bardziej, że jakość i pelletu i ekogroszku bywa, mówiąc delikatnie, różna. Porządny kocioł gazowy z kondensacją (junkers itd.), a za parę lat do niego panele solarne i w długiej perspektywie to może wyjść cenowo dużo korzystniej.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 września 2014, 20:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale ogrzewanie na raty to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2014, 20:41

Zgadzam sie: good 0 bad

na raty to glupota, bo to jakby sprzedawac w sklepie napoje na raty... raz, a porzadnie trzeba, pamietajac o dobrej izolacji, zeby nie szlo w gwizdek ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2014, 23:14

Zgadzam sie: good 0 bad

To prawda, człowiek stara się, kombinuje, żeby się ogrzać jak najtaniej, ale chyba taniego sposobu nie ma, chyba, że się mieszka na wsi i drzewo wyrabia w lesie... A tak - trudna rada. Nam hydraulik http://line-poznan.pl/ dołożył do standardowego pieca na ekogroszek jeszcze kominek z płaszczem wodnym - i jako tako to w sezonie wychodzi, ale też szału nie ma z oszczędnością.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 września 2014, 11:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chcecie tanio to proponuję grzejniki płytowe Kermi z technologią x-2.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2014, 22:30

Zgadzam sie: good 0 bad

ja uważam,że bardziej ekonomicznym środkiem opałowym jest pellet. tu możecie dowiedzieć się więcej jak powstaje: http://www.comerc.pl/p/linie-produkcyjne/skro cony-opis-procesu-produkcyjnego-pellet już jakiś czas temu przeszliśmy na ten sposób ogrzewania domu i jesteśmy zadowoleni z tej decyzji.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2014, 21:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie maraska, grzejniki kermi z tą technologią pozwalają na spore oszczędności

Zgłoś | Cytuj | Link

1 października 2014, 17:23

Zgadzam sie: good 0 bad

ekogroszek czy pellet to porównywanie na poziomie kilku zł oszczędności w tą czy w tą. różicę robi to za co pośrednio nie trzeba płacić (nie mówię o kosztach uzyskania), czyli źródła odnawialne. kilka szczegółów - http://vikersonn.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-geotermalne

Zgłoś | Cytuj | Link

3 października 2014, 12:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Pellet co całkiem dobre rozwiązanie i to pod względem oszczędności i czystości. Palę tez ekogroszkiem ale pellet jest o wiele wygodniejszy.Mam porównanie bo czasem jak mam drewno w dobrej cenie to kupuję ( mam kocioł uniwersalny z Piecbudu taki z dodatkowym rusztem do spalania np drewna a podajnik do pelletu i ekogroszku)wieć i tym dopalam

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 34 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 219

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >