Oszczędności.

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

15 kwietnia 2013, 13:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Poszukuję sprawdzonych sposobów na oszczędzanie mediów w domu( energia,woda). Albo jakieś pomysły. Przed rozpoczęciem budowy mając wiedzę na temat możliwego zaoszczędzenia mogę od początku budować tak aby później nie przerabiać lub uniknąć nietrafionych lub niepotrzebnych zakupów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 kwietnia 2013, 14:47

Zgadzam sie: good 0 bad

W moim domu mam kilka sposobów. Chyba najwięcej bo nie liczyłem tego dokładnie to oszczędzam na studni głębinowej mam ją od początku więc nie liczyłem ile bym tracił korzystając tylko z wodociągu. Mam tą studnię i podlewam z niej ogród i myje samochody. Koszty wprawdzie nie są małe ale z pewnością się zwrócą. Baterie z końcówkami, które zmniejszają przepływ wody. O oszczędności informuje podana ilość litrów wody na minutę. Baterie termostatyczne, zanim ustawimy odpowiednią temperaturę pod prysznicem dużo wody puszczamy na marne. A tak praktycznie od razu leci ciepła woda. Dobra zmywarka, zaoszczędzi wodę a przede wszystkim czas. Strefa intensywna jaką mają zmywarki bosch pozwala myć wszystkie gary, mocno brudne i delikatnie zabrudzone. A więc nie trzeba poprawiać w zlewie i marnować wodę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 kwietnia 2013, 13:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na energii warto spojrzeć na swoje urządzenia (pralki, lodówki, kuchenki itd.) pod kątem ich mocy. Możemy też zwrócić uwagę na oświetlenie do kuchni i rozważyć zakup energooszczędnych żarówek lub opraw ledowych z wbudowanymi żarówkami, które obecnie coraz częściej są produkowane przez firmy. Możemy montować ściemniacze w pomieszczeniach i jak najdłużej używajmy światła dziennego.

Ten post był edytowany przez olampa dnia: 18 kwietnia 2013, 13:56
Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2013, 09:53

Zgadzam sie: good 0 bad

To akurat racja,w tym przypadku warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną danego sprzętu,na lodówce czy pralce można poniekąd zaoszczędzić decydując się na klasę A+ i wyższe.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 maja 2013, 15:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Oprócz instalacji i zwrócenia uwagi na klasę urządzeń warto też pomyśleć czy nie tracisz na rachunkach przez głupie niedopatrzenia - np. cieknący kran. Czytałam ostatnio w serwisie z poradami oszczędnościowymi (bodajże czas na finanse) jak dużo można zaoszczędzić na tak małych rzeczach.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 maja 2013, 12:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak to się mówi: wszystko tkwi w szczegółach i właśnie od tego się zaczyna,więc racja- zwracajmy na to uwagę. A jak kwestia lodówki? Zdecydowałeś się już na któryś model konkretnie?


www.1lazienka.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

11 maja 2013, 13:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Może się narażę niektórym ekologom, ale największą oszczędnością jest kupowanie starych normalnych żarówek, a nie tych energooszczędnych, których nota bene produkcja jest skrajnie nieekologiczna (mnóstwo szkodliwych metali itp.)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 września 2013, 12:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli nowy dom i mieszkanie to najlepiej sprzęt agd kupić dobrej klasy energetycznej, gdzie jest to możliwe to energooszczędne oświetlenie led i z pewnością rachunki za prąd będą niższe.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 października 2013, 10:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Najprostszy sposób oszczędzania to zwrócenie uwagi na to czy wszędzie mamy energooszczędne żarówki, gaszenie za sobą światła i zastanowienie się czy na pewno w danym momencie potrzebujemy żeby się wszystkie żarówki świeciły. Kolejna sprawa to np. wymiana czajnika elektrycznego na gazowy, to pewna oszczędność. Dobrze też dbać o to, by woda nie lała sie z kranu podczas gdy my robimy coś innego. Proste sposoby, ale często zapominamy o nich.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2013, 08:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest bardzo dużo sposobów na oszczędzanie wody i energii w domu.
Woda:
1. Zamiast kąpieli bierz prysznic.
2. Nie zmywaj naczyń pod bieżącą wodą.
3. Gdy myjesz zęby i golisz się, zawsze zakręcaj kran.
4. Nie rozmrażaj mrożonek i mięsa pod bieżącą wodą.
5. W przypadku zmywarek stosuj zasady oszczędzania wody i energii, np. ze strony http://zmywajwzmywarce.pl/jak-oszczedzic-ener gie-i-pieniadze.php
6. Zaizolowanie rur, tak aby dłużej trzymały ciepłą wodę.
7. Włączaj pralkę tylko wtedy, gdy jest pełna.
Energia:
1. Wymień wszystkie żarówki na żarówki energooszczędne.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Klimatyzacja - jakiej firmy najlepsza? Liczba postów: 281 Grupa: Porady i op... Czemu samodzielnie próbujecie wybierać klimatyzator? Przy wyborze takiego urządzenia trzeba uwzględnić mnóstwo czynników technicznych, o których łatwo zapomnieć...
  • Czy rolety mogą poprawić izolację akustyczną pomie... Liczba postów: 1 Grupa: Porady i op... Hej, Zastanawiam się, czy rolety mogą pomóc w redukcji hałasu w moim domu. Czy pewne rodzaje rolet są bardziej efektywne w poprawie izolacji akustycznej niż inn...
  • urządzanie hali Liczba postów: 1 Grupa: Porady i op... Firma ALPBIS zajmuje się profesjonalną obsługą przedsiębiorstw oraz wszelakich instytucji w zakresie wyposażania laboratoriów, biur, hal produkcyjnych i pomiesz...
  • Okna,rolety Liczba postów: 63 Grupa: Porady i op... Szukam profesjonalnej firmy, która posiada w swojej ofercie moskitiery i markizy Poznań. Zależy mi na fachowym doradztwie. W Internecie znalazłam firmę Rolo-Sty...
  • Kanapa do salonu Liczba postów: 49 Grupa: Porady i op... Akurat z wyborem kanapy do salonu to nie powinno być większego problemu, bo to właściwie żadna filozofia - musi pasować wymiarami, kolorystycznie i być wykonana...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19133 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >