POMOCY

« Powrót do grupy: Opinie

31 lipca 2008, 22:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Mój problem jest dość nietypowy, mój dom stoi na granicy
działek, sąsiad był na tyle miły że przystawił do mojego domu wielki stos cegieł, dzieki czemu ściana chłonie wilgoć jak gąbka i praktycznie przez cały rok nie wysycha, czego skutkiem jest wilgoć i pleśń wewnątrz mieszkania. Niestety nie mogę dojść do porozumienia z sąsiadem w temacie odsuniecia cegieł. Czy prawo w jakikolwiek sposób reguluje odległość w jakiej cegły czy inne materiały powinny znajdować się od domu(ściany) stojącego na granicy działek. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, wszystkich którzy wiedzą cokolwiek na ten temat.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 września 2008, 22:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Jedyna rzecz którą możesz zrobić to dogadać się z sąsiadem. dom stoi na granicy więc on nie ma takiego obowiązku aby zabierać te cegły. W szczególnych przypadkach możesz również wykupić sobie pas ziemi np 1m od ściany działki ( Ustawa o gospodarce nieruchomości) ale sąsiad musi mięć chęć aby ten kawałek ci sprzeadć

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 października 2008, 16:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Może zgodziłby się na umieszczenie jakiejś sensownej izolacji miedzy ścianę i cegły.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 lipca 2009, 03:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Możesz napisać do Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego o zaistniałej sytuacji. Powinien przyjść inspektor i nakazać sąsiadowi usunąć cegły ponieważ powodują niszczenie twojego budynku. A jak nie usunie to może mu nałożyć karę finansową.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 czerwca 2010, 11:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się zosobą nade mną. To niedopuszczalne, można nawet to porównać do niszczenia osobistego mienia. Także trzeba walczyć o swoje bo w końcu sąsiad przyczyni się do tego że niestety będzie trzeba robić generalny remont mieszkania, a to tylko dodatkowe koszty.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 lipca 2010, 19:15

Zgadzam sie: good 0 bad

mysle ze inspektor to dobry pomysl... masz do tego prawo:)

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Mieszkanie w Warszawie Liczba postów: 16 Grupa: Opinie Zainteresowany konkretną ofertą mieszkań na Osiedlu Aleksandria? W zakładce "Oferta" znajdziesz dostępne mieszkania wraz z ich metrażem i ceną. Zajrzyj na https...
  • Rozwój turystyki Liczba postów: 43 Grupa: Opinie Zastanawiam się nad odwiedzeniem Katowic :) Co sądzicie o tym hostelu - https://www.goodtimes.house/? Katowice oferują wiele cennych pod względem przyrodniczym....
  • Jakie miejscowości turystyczne polecacie? Liczba postów: 48 Grupa: Opinie Czołem! Wszystkim tym, jacy chcieliby być na bieżąco z aktualną pogodą rekomenduję witrynę https://radary24.pl/, na jakiej dowiecie się między innymi gdzie jest...
  • biuro geodezyjne Liczba postów: 41 Grupa: Opinie Niestety nie znam tej firmy. Ja korzystałem w ubiegłym roku z usług firmy geodezyjnej www.mgeo.com.pl . Mają wieloletnie doświadczenie oraz wiele pozytywnych op...
  • Przeprowadzka Liczba postów: 196 Grupa: Opinie Polecam www.przeprowadzkiwroclaw.pl Najlepsza firma przeprowadzkowa z jaką do tej pory pracowałam. Profesjonalni, znają się na rzeczy, wiedzą jak pracować z k...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >