POMPY CIEPŁA

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

6 grudnia 2007, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

KOCHANI!Przymierzam się do zainstalowania w nowym domu pompy ciepła, ale nie koniecznie za 50tys.
Jeśli wiecie jak to zrobić w sensownych pieniądzach
to podpowiedzcie - proszę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 grudnia 2007, 15:28

Zgadzam sie: good 0 bad

"Kochany" nie porywaj się z motyką na księżyc. Sam nie podołasz. Temat trudny i wyłącznie dla specjalisty!
Poprawnie dobrany i wykonany obieg pompy ciepła, to wiele wymagań do spełnienia! Nazwa może sugeruje, że jest to "tylko" pompa. Nic bardziej mylnego!
To cały skomplikowany obieg obejmujący: parownik (wymiennik ciepła), reduktor ciśnienia, skraplacz (wymiennik ciepła), pompa obiegowa, czynnik termodynamiczny, rurociągi, automatyka i sterowanie. Ponadto, obieg pompy musi być skojarzony z pozostałymi instalacjami c.o. oraz c.w.u. w domu.

Znam dziesiątki przypadków, gdzie inwestor teraz włosy z głowy drze, że był takim idiotą i sam wykombinował montaż pompy ciepła. Pieniążki wydane, a w domu zimą max. +12 st. C. Potem trzeba było wydać nawet ponad 80 tys. zł na poprawy i przywrócenie całości do poprawności. A ile problemów z rozkuwaniem i remontem już wykończonych pomieszczeń???

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 września 2014, 01:47

Zgadzam sie: good 0 bad

To zależy jak będziesz ją eksploatował. Ja na Twoim miejscu bym po prostu zapytał się fachowców, tak jak mówisz, warto znaleźć dobrych. Ja ostatnio miałem wspólnego wiele z nimi: http://www.izoserwis.net/pl/oferta więc można powiedzieć, że są godni zaufania. Mam nadzieję, że kontakt się przyda.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2016, 09:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam już zainstalowaną gruntową pompę ciepła i jak na ten moment oceniam inwestycję pozytywnie. Jest to efektywny i na pewno wydajny wariant, jeśli ktoś chce się uniezależnić. Żywotność pompy, a konkretnie jej sprężarki szacuje się na 3 dekady, więc trochę mi powinna posłużyć bez żadnych przygód. Cała instalacja jest zrobiona przez A-pic – a-pic.pl. Polska firma, polska produkcja, gwarancja 5 lat, jasne warunki cenowe bez naciągania na dodatkowe koszty.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 kwietnia 2017, 21:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobre pompy obiegowe sprzedaje hurtownia Swatt, nie wiem jak w przypadku innych modeli bo nie zamawiałem ale obiegówki mają solidne, zdecydowanie na lata. Ostatnio u nich robię głównie zaopatrzenie do siebie do firmy i nie narzekam. Nie zawalają terminów, są w stanie duże zamówienia robić rzeczywiście sprawnie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 maja 2017, 09:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Hurtownia Swatt powinna mieć takie pompy. Kiedyś robiłem u nich trochę zamówień na pompy hydroforowe jak akurat kładłem takie instalacje. Teraz mi się profil firmy zmienił i już takich pomp nie potrzebuję, ale zamawiam u nich dalej z tymże różnego typu przyłącza wod-kan. Mają elastyczne podejście dla instalatorów, można dopasować sobie spłatę ratalną chociażby i rzeczywiście okazyjnie to u nich wychodzi. Raz korzystałem i było okej.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 lipca 2017, 09:55

Zgadzam sie: good 0 bad

jakie koszta wiążą się z pompą ciepła? Całkowity koszt?

Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2017, 07:07

Zgadzam sie: good 0 bad

od 10 tys. do bliżej nieokreślonej górnej granicy

Zgłoś | Cytuj | Link

1 października 2017, 21:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Myslę, że nawet ok 50 tys jeżeli mówimy o gruntowej i takiej która ma nam zapewnić pełność potrzeb na ciepło :)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2017, 20:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Sprawdź też firmę www.klima-premium.pl. Mają bardzo dobrej jakości produkty i profesjonalną obsługę klienta.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 1 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 18 Grupa: Robimy fund... Planujesz pracę w Niemczech, ale nie znasz języka? Nie martw się, jest to możliwe i ten artykuł podpowie Ci, jak to zrobić. Dowiesz się, w jakich branżach możes...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...
  • Ile potrzeba piasku i cementu pod wylewkę dla gara... Liczba postów: 195 Grupa: Robimy fund... Na jaki garaż sie zdecydowaliście i dlaczego? Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem garażu, to polecam Wam sprawdzić stronę https://net.ilawa.pl/2023/12/23/garaz...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >