Panele słoneczne

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

25 lutego 2016, 18:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wiem, jak w przypadku domow prywatnych, ale jak mi skladali oferte na panele na stadnine to zwracaly sie koszty po 8 latach, czyli mniej lat niz gwarancja na panele.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 lutego 2016, 07:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Chyba każdej gminie przydzielają na to pieniądze dlatego pewnie tam musiałbyś szukać pomocy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 lutego 2016, 23:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak ja sobie kiedyś wyliczałem to inwestycja zwróciłaby sie mi po 20 latach. Co przy własnym domku może mieć sens i być opłacalne.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 marca 2016, 11:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Salama napisał: Jak ja sobie kiedyś wyliczałem to inwestycja zwróciłaby
sie mi po 20 latach. Co przy własnym domku może mieć sens
i być opłacalne.


Jeżeli inwestycja amortyzuje się w okresie dłuższym niż 10 lat, to jest nieopłacalna!
Inwestycja w fotowoltaikę ma sens tylko przy wykorzystaniu darmowej energii do ogrzewania domu!

Zgłoś | Cytuj | Link

4 marca 2016, 11:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja słyszałem, że opłaca się dla firm całkiem, i że zwrot może być po około ośmiu latach. Mam sporą halę, więc myślę, że dobrze sie wpisuje w modelowego klienta. Ktoś może potwierdzic, najlepiej z doświadczenia i polecić jakąś firmę?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 marca 2016, 16:19

Zgadzam sie: good 0 bad

spróbuj tutaj. dokładnie ci wyliczą też zwrot inwestycji i z tego co wiem to teraz -25% dają - http://vikersonn.eu/

Zgłoś | Cytuj | Link

1 września 2016, 15:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Na swoim domu mam panele solarne i spisują się bardzo dobrze, inwestycja ładnie się zwraca. Co do wykonawcy to w całości polegałem na firmie Bison Energy. Solidni, profesjonalnie, nie oszczędzają ani na podzespołach, ani na audycie. Zamontowali mi na przykład pełen zestaw zabezpieczeń elektrycznych, a to wcale nie jest standard u wszystkich firm...Kontakt do nich jest na bisonenergy.pl.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2016, 17:29

Zgadzam sie: good 0 bad

pewnie, że warto. Na początku trzeba trochę wyłożyć gotówki, ale spokojnie. Poczekasz, poczekasz i kasa się zwróci. W ogóle teraz mało kto nie ma takich rzeczy, bo to się po prostu opłaca. Mniej kasy wydajesz na inne nośniki ciepła i po określonym czasie inwestycja się zwraca

Zgłoś | Cytuj | Link

22 września 2016, 16:25

Zgadzam sie: good 0 bad

dokładnie, a zmiany w nowej ustawie o OZE w jeszcze większym stopniu poprawiły ekonomikę inwestycji, szczególnie w małą instalację fotowoltaiczną do 10kW

Zgłoś | Cytuj | Link

27 września 2016, 11:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Opłaca się tym bardziej, że są teraz dofinansowania. Już pisałem kilkukrotnie moje zdanie na ten temat. U mnie zamontowałem ogniwa fotowoltaiczne bo uważam, że jest to szybciej zwrotna inwestycja. Kolejny raz polecam skontaktować się z firmą Biomar i o wszystko zapytać. W kwestii fotowoltaiki doradzili mi bardzo dużo i na razie wszystko śmiga tip-top. Co do solarów to podobno dużo pomagają w uzyskaniu dofinansowania

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 10 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 109 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Rekuperacja - jaką wybrać? Liczba postów: 28 Grupa: Ekologiczny... Myślę, że najlepiej byłoby powierzyć wybór i skonstruowanie takiego systemu - jakiemuś specjaliście. Wtedy masz gwarancję, że wszystko jest zrobione jak należy,...
  • Narzędzia potrzebne przy budowie domu Liczba postów: 60 Grupa: Ekologiczny... Zapewne wiele takich popularnych narzędzi, które są niezbędne przy budowie domu już masz. Tylko że możesz mieć takie narzędzia, które do tej pory Ci się sprawdz...
  • WYCINANIE LASEROWE WARSZAWA Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Jestem bardzo zadowolony bo dowiedziałem się o cięcie laserowe warszawa . Ciekawie ile osób skorzysta z tej bardzo dobrej oferty.
  • niższe koszty ogrzewania Liczba postów: 579 Grupa: Ekologiczny... Z jakiej formy ogrzewania korzystacie? https://megadron.pl/pl/men u/drony/marki/dji/mini-4-pro-2759.html

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 281

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >