Panele do poprawki

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

2 czerwca 2012, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

Tydzień temu zostały położone panele - 22 m2 - w pomieszczeniu o zarysie prostokątnym 5.5x4m. Poprzednio były panele klejone (jedne z pierwszych na rynku), nie uginały się, nie było żadnego problemu. Po położeniu panele zaczęły się uginać kilku miejscach (punktowo).
Na beton została położona pianka 2mm. Dyslacje ściana-panele zachowane na poziomie 10-20 mm. Po ściągnięciu paneli dzisiaj zauważyłem nierówności na posadzce, wgłębienia.

I teraz pytanie jak zniwelować nierówności posadzki, podłożyć grubszą piankę czy od razu robić podkład z płyty OSB. Dodam, że wylewka nie wchodzi w grę mieszkanie jest używane na co dzień, a wylewka powinna schnąć do 6 tygodni zanim położy się panele.

Poniżej zamieszczam zdjęcia oraz film z ugięciem paneli, w miejscu gdzie jest to najbardziej głębokie.

http://www.youtube.com/watch?v=IkDUEZypKAg&fe ature=youtu.be




Położone panele, specyfikacja :

http://www.castorama.pl/panel-time-dab-richmond-ac3-gr-7-mm. html#full-prod-specs

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 czerwca 2012, 15:47

Zgadzam sie: good 0 bad

jak podłoga jest nierówna to wylewka musi być położona. Kto ci powiedział, że trzeba czekać 6 tygodni na wyschnięcie???
Przy zbyt nierównej powierzchni pianka wyrównująca nic nie pomoże.

---
Budowa domu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 września 2012, 09:44

Zgadzam sie: good 0 bad

nieciekawie, a ile wylewka powinna schnąć?
dostalem mieszkanie po rodzicach, obawialem sie, ze przy mojej podlodze tez bedzie konieczna wylewka, ale fachowcy z voxa tak się zajęli moją podłogą, że wystarczyła pianka wyrównująca.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2012, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakiej pianki dokładnie użyli? Podaj szczegóły. Ciekawe czy będzie stabilna na dłużej,uważnie to obserwuj aby nie okazało się,ze jednak coś jest nie tak.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 26 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >