Parkiet, czy to norma?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

4 kwietnia 2012, 19:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
po nie całym roku od ułożenia parkietu (deska Afromozja)zaczęły pojawiać się rozciągnięcia i pęknięcia lakieru między deskami, sądziłam, że po sezonie grzewczym wszystko wróci do normy, jednak jest jeszcze gorzej. Pojawiły się szerokie dziury między deskami, na łączeniach między pokojami a przedpokojem podnoszą się, w kilku miejscach jak się puka są głuche a w trzech miejscach parkiet zaczął trzeszczeć. Fachowiec od parkietu powiedział, że to normalne, ale trochę mnie to dziwi, bo w poprzednim mieszkaniu nie mieliśmy takiego problemu z parkietem (dębowym). Wilgotność mamy ok 50% a temp. 21'C. Proszę o poradę, co można zrobić, bo chyba to nie jest normalne?
Dziękuję

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 kwietnia 2012, 10:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Złe drewno, gdyby było dobrze wysezonowane, suche nie odkształcałoby się.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 kwietnia 2012, 13:32

Zgadzam sie: good 0 bad

współczuje Ci tego co sie stalo, robota zwiazana z podloga jest bardzo niewdzieczna..

Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2012, 18:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem rowniez zle wysuszone drewno
Co z gwarancja? Mozesz reklamowac?

A fachowiec cie zbyl;)

Zgłoś | Cytuj | Link

5 sierpnia 2013, 18:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Parkiet jest z pewnością bardziej wytrzymały aniżeli nawet dobrej jakości panele. Fakt trzeba cyklinować, ale nie jest to aż tak ogromny koszt, by zniechęcać się do parkietu. My osobiście mamy w domu parkiet w takim stylu jak tutaj. Czeka nas za rok cyklinowanie, ale parkiet spisuje się znakomicie i wygląda efektownie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 sierpnia 2013, 20:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Myśmy też zdecydowali się na parkiet - zależało nam na egzotycznym ale był drogi, więc wybraliśmy coś takiego - ciemny i ciekawy w budowie, fajna alternatywa dla drewna egzotycznego. Co myślicie?

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 26 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 331

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >