Parkiet do salonu

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

7 marca 2015, 13:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Jaki parkiet polecalibyście do salonu, pomieszczenia, w którym często przebywa sporo ludzi, nierzadko są to kobiety w obcasach? Jakie drewno nadawałoby się do tego, czyli było wytrzymałe, a jednocześnie reprezentatywne? Proszę o porady.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 marca 2015, 18:58

Zgadzam sie: good 2 bad

Nawet jak ma się dębową czy twarde egzotyki, to lepiej unikać chodzenia w obcasach po parkiecie. Mimo wszystko. A w sprawach gustu ciężko doradzać. My stawiamy na rodzime gatunki. Grunt, żeby zostały dobrze położone.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 marca 2015, 19:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja stawiam na egzotykę, bardzo mi sie bambusowe parkiety podobaja, słyszałam,że są wytrzymałe,a jednocześnie sam material budowlany jest dosc lekki ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

16 marca 2015, 10:32

Zgadzam sie: good 0 bad

ja mam piękne kafle, duże, czekoladowe w mazy, obcasy im nie straszne:)

Zgłoś | Cytuj | Link

17 marca 2015, 12:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj, w trwałości parkietu właściwie najistotniejsze jest wykonanie, za tym idą wysokie koszta, a nie oszukujmy się często ciężko znaleźć profesjonalną ekipę. Jak już też wspomniał poprzednik nawet na najtwardsze drewno trzeba uważać. Wg mnie lepiej zdecydować się na panele o wysokiej klasie ścieralności 32/AC4 - do korytarzy, małych sklepów lub w ekstremalnym przypadku 33/AC5 - do pomieszczeń użytku publicznego.
Też niedawno robiłem u siebie podłogę w mocno używanym salonie, który jest jednocześnie korytarzem i jadalnią. Wybrałem węższe niż jest to w standardzie panele http://dekordia.pl/produkty/kolekcja-adventur e-4v, przez co lepiej imitują małe deski i powiększają optycznie pomieszczenie. Struktura najnowszych paneli do złudzenia imituje drewno, jak do tej pory mam zero rys.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 marca 2015, 19:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Soniff napisał: Nawet jak ma się dębową czy twarde egzotyki, to lepiej
unikać chodzenia w obcasach po parkiecie. Mimo wszystko. A
w sprawach gustu ciężko doradzać. My stawiamy na rodzime
gatunki. Grunt, żeby zostały dobrze położone.


Co racja to racja, położenie jest istotne, tzn. dobre położenie, tyle że fachowcy są różni, nie wszyscy zasługują na to miano.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 marca 2015, 18:02

Zgadzam sie: good 0 bad

To trzeba wziąć takich, co zasługują na to miano, czyli z dobrą renomą, np. Parkiet Studio. Wtedy zawód nie powinien cię spotkać.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 kwietnia 2015, 21:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Soniff napisał: Nawet jak ma się dębową czy twarde egzotyki, to lepiej
unikać chodzenia w obcasach po parkiecie. Mimo wszystko. A
w sprawach gustu ciężko doradzać. My stawiamy na rodzime
gatunki. Grunt, żeby zostały dobrze położone.


To prawda, dobry montaż w przypadku parkietu jest w cenie. Nie życzę nikomu źle zamontowanego parkietu, wady i niedoróbki wychodzą po paru latach, a na gwarancję raczej nie mamy co liczyć.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 kwietnia 2015, 13:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
od lat zajmuje się podłogami drewnianymi.
i jeśli chodzi o szpilki to jest to największy wróg podłogi drewnianej, nawet najbardziej twarde gatunki egzotyczne są pokryte lakierami lub olejowoskami a szpilki zostawią na nich brzydki ślad.
Egzotyki odrzuciłbym na samym początku, to twarde gatunki drewna ale w większości mało stabilne, czyli przychodzi zima, drewno oddaje wilgoć i pojawiają się szczeliny i pęknięcia w podłodze. Tego nikt nie chce.
Zaproponuje nasz rodzimy dąb, drewno jest oceniane jako twardy gatunek, i stosunkowo stabilny, tak że jego praca nie jest duża.

Jeśli podłoga miałaby być intensywnie użytkowana to pokusiłbym się o podłogę olejowoskowaną, można ją miejscowo naprawiać, oraz okresowa renowacja raz na parę lat to prosta sprawa, nie trzeba jej cyklinować, wystarczy nałożyć twarde woski olejne i podłoga jest odświeżona.

Pamiętajcie o tym że olejowoski powinno się wybierać te bez utwardzania promieniami UV. Wszystkie oleje i olejowoski utwardzane promieniami UV, zachowują się tak jak podłogi lakierowane, czyli jak je zniszczymy to należy je wycyklinować i polakierować lub poolejować, nie można ich miejscowo naprawiać. Zachęcam do wyboru podłóg olejowoskowanych, na których olejowosk wysycha metodą oksydacji, czyli podczas kontaktu z powietrzem.

Dzięki temu jeśli podłoga się uszkodzi to w łatwy sposób będzie można ją naprawić, a wystarczy nam ona na całe życie, a nie na parę lat.

Można się pokusić również o wybór szczotkowania w podłodze. Większość podłóg dębowych olejowoskowanych można zamówić w formie deski szczotkowanej, dzięki temu struktura podłogi jest uwidoczniona, ładnie to wygląda i znakomicie ukrywa większość rys. po 10 latach podłoga wygląda nadal bardzo fajnie.

Zerknijcie na podłogi poniżej, powinny się spodobać, są tam również dęby szczotkowane, większość wykończona olejowoskiem

http://www.artcorestudio.pl/12-podlogi-drewni ane

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2015, 19:27

Zgadzam sie: good 0 bad

szpilki i parkiet nie współgrają ze sobą zbyt dobrze... a tak na serio to polecam skontaktować się ze specjalistami w dziedzinie drewnianych podłóg - http://profiparkiet.pl/ bo kombinowanie samemu mija się z celem

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >