Pasy i smugi przy malowaniu

« Powrót do grupy: Moja budowa

26 kwietnia 2018, 11:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam panów. Zwracam się z problemem z którym za żadne skarby nie mogę sobie poradzić.
Maluję ściany. Wcześniej były wygładzone i zagrunotwane. Maluje raz i widze pionowe pasy. Maluję drugi raz i nadal to samo, a nawet wiecej tych smug. Zmieniłem wałek i ciągle to samo. W czym tkwi problem?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 maja 2018, 12:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj cieszowski. Najprawdopodobniej smugi powstały na skutek nieprzestrzegania zasad malowania. Zalecamy przemalowanie całej powierzchni zgodnie z naszymi wskazówkami:
- podstawą jest poprawne przygotowanie podłoża (wygładzenie ściany papierem ściernym w celu usunięcia różnicy w gładkości, umycie ścian, ewentualne zagruntowanie jeśli ściana jest zbyt pyląca lub zbyt nasiąkliwa),
- należy zadbać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, nie powinna być ona ani za wysoka, ani za niska,
- zalecamy zamknięcie okien podczas malowania, ponieważ powiewy powietrza mogą powodować tzw. „wysychanie farby pod wałkiem”
- malowanie powinno odbywać się sprawnie, bez robienia dłuższych przerw, płynnym ruchem wałka od góry ściany do samego dołu, a następnie bez odrywania wałka od ściany, z powrotem do samej góry tak by powstał kształt litery V. Dalej malujemy kolejne V tak, by zamalowane strefy zachodziły na siebie.
- między aplikacjami kolejnych warstw należy odczekać około 2 godzin (drugą warstwę malujemy po wyschnięciu pierwszej)
Pozdrawiam Ekspert Dulux

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 539

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >