Plusy i minusy ogrzewania podłogowego

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

6 marca 2011, 15:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie podłogowego to nowoczesne rozwiązdanie na ogrzewanie domu. Jedank ma ono swoje wady i zalety. Czy ogrzewanie podłogowe warto instalawać?



Plusy ogrzewania podłogowego:
-Ogrzewanie podłogowe to nic innego jak grzejnik w posadzce. Rozmiar powierzchni grzewczej jest równy wymiarowi całego pomieszczenia, dzięki temu całe pomieszczenie jest równomiernie ogrzewane.
-Głównym przewodnikiem ciepła są ludzkie nogi, dlatego nawet, gdy brakuje ogrzewania podłogowego w domu a powietrze jest nagrzane możemy odczuwać zimno. Inaczej jest w przypadku ogrzewania domu podłogówką, ciepło pod stopami sprawiam, że mamy wrażenie, że temperatura powietrza jest o kilka stopni wyższa a to sprzyja naszemu samopoczuciu.
-Stosując podłogówke eliminujemy cyrkulacje powietrza, która zachodzi w instalacji z grzejnikami. Oznacza to, że kurz w pomieszczeniu nie krąży razem z ciepłym powietrzem.
-Ogrzewanie podłogowe w połączeniu z pompą ciepła zapewnia nam oszczędność energii a co za tym idzie mniejsze koszty ogrzewania domu.
-Grzejniki często wyglądają niekorzystnie i zajmują dużo miejsca. W instalacji ogrzewania podłogowego nie ma tego problemu, ponieważ grzejnikiem jest posadzka. Daje nam to większą swobodę aranżacji pomieszczenia.
Wady ogrzewania podłogowego:
-Największym minusem ogrzewania podłogowego jest bez wątpienia koszt, jaki musimy ponieść podczas instalacji. Jednak minus ten staję się plusem po kilku latach użytkowania, ponieważ oszczędzamy na energii cieplnej
-Instalacja ogrzewania podłogowego jest raczej nie możliwa do wykonania w lokalach użytkowanych. Chcąc instalować ogrzewanie podłogowe w użytkowany miejscu musimy liczyć się z tym, że konieczny będzie demontaż całej posadzki a co z tym idzie zrywanie drogiej glazury.

Jak widać ogrzewanie podłogowego ma swoje wady i zalety. To co wybierzemy zależy głownie od naszej wyobraźni, w końcu jest jeszcze wiele rozwiązań...

http://www.mojebudownictwo.blogspot.com/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 marca 2011, 10:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że większość plusów przemawiająca za ogrzewaniem podłogowym i sprawi że nadal będzie jednym z najczęściej wybieranych systemów grzewczych

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 czerwca 2012, 11:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiem, że koszty tradycyjnego ogrzewania mogą być sporo niższe. Mamy nowy zestaw c.o. ze sklepu e-inclusive. Różnice w kosztach są duże - teraz oczywiście sporo mniejsze - to była dobra inwestycja.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2012, 18:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo popularnym rozwiązaniem i w zasadzie ciężko mówić o jego minusach,wg mnie ma same plusy.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 października 2012, 17:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Mnie ciekawi jaki jest miesięczny koszt takiego ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 listopada 2012, 20:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Cięzko powiedziec,bo to już zalezy konkretnie od tego jaką mamy powierzchnię grzewczą. To w zasadzie jedyny wyznacznik. Poczekajmy jeszcze na dalsze wypowiedzi forumowiczów.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2012, 12:43

Zgadzam sie: good 0 bad

U znajomych ogrzewanie takie jest zastosowane w kilku miejscach np w kuchni, salonie, przedpokoju, na piętrze w łazience oraz w korytarzu, nie wyobrażam sobie spadania w takim cieple więc pełne ogrzewanie podłogowe nie jest dla mnie. Dla chcących poczuć trochę komfortu nie potrzeba niszczyć całej podłogi i można zastosować elektryczną matę grzewczą. http://megastore.pl/33270,Mata-grzejna-Devi-DTIF-150W-m2-150 0W-05m-x-20m.html

Zgłoś | Cytuj | Link

2 stycznia 2013, 18:01

Zgadzam sie: good 0 bad

robiac ogrzewanie podłogowe pamietaj żeby wybrac odpowednia firme posadzkarka ponieważ zle wykonana wylewka na ogrzewaiu połogowym niesie ze soba mnustwo problemów i wtedy posypia sie same minusy

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lutego 2013, 09:23

Zgadzam sie: good 0 bad

You put the lime in the coocnut and drink the article up.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2013, 09:27

Zgadzam sie: good 0 bad

najważniejszym plusem ogrzewania podłogowego jest fakt, że po wyjściu z kąpieli możemy stanąć na ciepłej posadzce :) uwielbiam to i każdemu bardzo polecam- super sprawa. Jeżeli nie zdecydowałeś się na konkretną firmę, to polecam firmę TECE, mają teraz ciekawe promocje, przy kupnie rozdzielacza ogrzewania podłogowego można dostać profesjonalną odzież roboczą http://www.tece.pl/pl/aktualno%C5%9Bci/tece+w+mediach/Wiosen na+Promocja+TECEfloor+_237_633.html

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >