Podłączenie się do komina

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

17 kwietnia 2021, 21:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie natury prawnej. Mam w domu w takim pomieszczeniu które jest z założenia nazwijmy to pralnio - kotłownią (wg planów było to miejsce gdzie powinna stać pralka, suszarka i do tego wisi dwu funkcyjny piec gazowy. Do tego była opcja by w salonie był kominek, z którego odprowadzenie spalin rurami w ścianach powinno iść do komina z wejściem w tej pralnio - kotłowni. Z tego co opisałam, to kominka w ogóle nie ma, w ścienie w wejściu do komina jest zamiast podłączenia kratka wentylacyjna z podejściem na rurę fi 100, obok do nazwijmy to drugiej części komina podłączony jest piecyk gazowy. W pomieszczeniu tym nie ma ani pralki ani suszarki. Natomiast jest piękne miejsce w którym idealnie by mi się wpasował ploter laserowy co2. Urządzenie to musi mieć podłączenie rury odciągowej do spalin jakie wytwarzają się przy cięciu sklejki (głownie to by ten ploter ciął) i które są z niego odprowadzane wentylatorem do rury i dalej tak jak się podłączy. Oczywiście planując taki układ za wentylatorem miałabym założony filt - widziałam takie na Allegro, spaliz z tego co sprawdzałam na dostępnych filmach na YT nie ma dużo, ale jednak są. I teraz moje pytanie do prawnika, czy ja taki odciąg tych spalin z filtrem mogę podłączyć do tego wolnego komina gdzie miał być podłączony kominek, czy muszę mieć na to jakież zgody z jakiegoś urzędu - nie wiem kominiarza?. Jeszcze jedno bo nie wiem czy to jest ważne, sprzęt jest w wersji że tak napisze amatorskiej, nie przeznaczony do produkcji masowej i ewentualnie miałby służyć do wykorzystania okazjonalnego w domu, a nie jako sprzęt "produkcyjny".

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też