Pomalowanie drewnianej balustrady

« Powrót do grupy: Schody i balustrady

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

8 maja 2017, 15:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Nasze schody drewniane mają już swoje lata - a w najgorszym stanie są balustrady, pewnie dlatego, że na samych schodach mieliśmy wykładzinę. Czym je pomalować, żeby jeszcze sensownie wyglądały? I czy musimy wtedy malować całe schody?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2017, 15:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj.

Najlepiej zlecić renowację schodów profesjonalnej firmie, która zdemontuje balustradę, wyszlifuje ją i zabezpieczy odpowiedni lakierem.
Jeżeli podoba się Państwu styl glamour lub skandynawski i pasuje do wystroju pomieszczenia, to balustrady można pomalować na biało a stopnie schodów, które nie są zniszczone pozostawić wykończone lakierem (ewentualnie podstopnie można również pomalować na biało).


https://www.google.pl/search?q=schody+w+stylu+prowansalskim& tbm=isch&imgil=EMWcdWaur-xE8M%253A%253BMKMvyunAM6HECM%253Bht tp%25253A%25252F%25252Fpanidyrektor.pl%25252Fdomy-w-stylu-ep -2-dom-w-stylu-prowansalskim%25252F&source=iu&pf=m&fir=EMWcd Waur-xE8M%253A%252CMKMvyunAM6HECM%252C_&usg=__GRtbJyuPJZiCdg qJzI0_Dq2dimw%3D&biw=1518&bih=717&ved=0ahUKEwivrve994XUAhXM0 RoKHUDnA9UQyjcIMQ&ei=5h8kWa-jCsyja8DOj6gN#tbm=isch&q=schody+ w+stylu+glamour&imgrc=6eZEV2ewjVJGUM:&spf=1495539689201


Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Bondex

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 maja 2017, 10:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Albo jak to drewno to jakąś bejcą pomaluj ? ja tak podłoge ładnie sobie odświeżylem i do teraz fajnie wygląda.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2017, 13:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak czy inaczej wypadałoby najpierw pozbyć się warstwy lakieru, którą to już pokryta jest balustrada.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2017, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie tak, najpierw trzeba się pozbyć tej warstwy lakieru. A co do samego malowania jeżeli nie za bardzo wiecie jak się do tego zabrać to zgadzam się z postem wyżej żeby zlecić to jakiejś profesjonalnej firmie.


www.ModneSchody.com

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 listopada 2018, 12:26

Zgadzam sie: good 0 bad

W sumie racja, profesjonaliści zawsze będą w stanie pomóc. :)


Silver Service

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2018, 12:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też bym postawił na specjalistów, głównie dlatego, że zrobią to znacznie szybciej niż my. Ale ja do odświeżania powierzchni balustrad nie wybierałbym koloru białego - użyłem go do odrestaurowania regału w pokoju i efekt jest taki, że po pewnym czasie w niektórych miejscach kolor zżółkł, pomimo dobrego preparatu kryjącego, więc zakładam, że ja popełniłem jakieś błędy przy nakładaniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lutego 2019, 11:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Biały też mi się nie podoba. ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lutego 2019, 10:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Pytanie czy warto an siłę malować drewnianą balustradę? Bo moim zdaniem najlepiej będzie jeżeli zostawimy ją w naturalnym kolorze tylko zaimpregnujemy dobrymi środkami, to w zupełności wystarczy.


MBM.org.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2019, 22:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,
Jeżeli zależy nam na zachowaniu naturalnego wyglądu drewna, a tym samym podkreśleniu jego walorów estetycznych to najlepszym rozwiązaniem będzie przeszlifowanie powierzchni, jej odtłuszczenie oraz odpylenie, a na końcu zastosowanie Lakierobejcy Dekoracyjno-Ochronnej Super Wydajnej VIDARON. Charakteryzuje się ona ograniczonym kapaniem, pryskaniem i spływaniem z powierzchni pionowych. Na-daje drewnu trwały, atrakcyjny kolor oraz wygląd. Tworzy na powierzchni transparentne, elastyczne po-włoki o satynowym połysku.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Laweta Warszawa 24h Liczba postów: 7 Grupa: Schody i ba... Ja polecam takie rozwiązanie jak pomoc drogowa Poznań MMM Service: http://pomocdrogowa.i-poznan.pl/ . Ostatnio miałam wypadek i wezwałam właśnie tę pomoc drogow...
  • Balustrady Liczba postów: 194 Grupa: Schody i ba... O ile mi wiadomo, balustrady systemowe stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. I nie bez powodu - oferują elegancki i nowoczesny wygląd, który je...
  • płytki na schody wewnętrzne Liczba postów: 62 Grupa: Schody i ba... Jeżeli chodzi o schody zewnętrze, moim zdaniem jakieś porowate płytki będą jak najbardziej ok. Wewnątrz domu czy mieszkania jednak chętniej widziałabym np. tego...
  • Schody Modułowe. Co i jak? Liczba postów: 8 Grupa: Schody i ba... Trzymajcie namiary - https://schodyprudlik.com.pl/schody-drew niane/ Stawiajcie wyłącznie na górną półkę jakościową, a na pewno pozytywnie na tym wyjdziecie. Co....
  • panele na schody Liczba postów: 16 Grupa: Schody i ba... panele z kapinosami z litego drewna. Ciekawe jak jest róznica w cenie pomiędzy tym rozwiązaniem a całym trepem z litego drewna. Czy w ogóle opłaca się takie kom...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19184 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 336

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >