Potrzebuję pomocy przy doborze pompy ciepła

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

14 stycznia 2010, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 170m2 na działce 15 arowej. Będzie to budynek parterowy z mieszkalnym poddaszem, zamieszkiwany przez 3 do 4 osoby. Noszę się z zamiarem zainstalowania pompy ciepła współparcującej z ogrzewaniem podłogowym. Jako dodatkowe źródło ogrzewania planuję kominek.

Dostałam ofertę od bielskiej firmy Sekut na pompę ciepła grunt/woda + zasobnik CWU 220l+ sterownik, z montażem i wykonaniem dolnego źródła na kwotę 34 093zł. Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą i wie czy jest rzetelna?
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 stycznia 2010, 15:24

Zgadzam sie: good 0 bad

trochę info znalazłem na tej stronce:
http://www.termomodernizacja.com.pl/strona,123,pl.htm

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 lutego 2010, 18:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Barbara, a jakie parametry ma ta pompa? czy będzie pionowa czy pozioma? jaki masz rodzaj gruntu? czy ta firma wykona najpierw projekt wraz ze wszystkimi niezbędnymi obliczeniami?
To wszystko jest dość istotne. Firma, która wykonywała u mnie prace to wszystko oferowała. Jak źle dobiorą pompę to nie będzie ona prawidłowo ogrzewać.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 marca 2010, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy ktos z forumowiczów, moze ma podłaczona pompe ciepła marki Nateo ?
Przegladam wsród innych ofert ,ale w sumie ta najkorzystniej wypada jesli chodzi o cene.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 marca 2010, 18:36

Zgadzam sie: good 0 bad

proszę wejść na stronę www.ekoemiter.com.pl
sprzedaja i montują pompy ciepła Vaillant.
Super firma
www.ekoemiter.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 marca 2010, 16:51

Zgadzam sie: good 0 bad

grandepunto ja mam ich pompę. Co potrzebujesz wiedzieć? ogólnie jestem z niej zadowolona, z całej instalacji!

Zgłoś | Cytuj | Link

1 kwietnia 2010, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam firmę, która montowała mi w 2006 roku pompę ciepła wyprodukowaną przez Hibernatusa do dzisiaj działa dobrze i tanio. W 2008 roku znajomy poprosił mnie o radę, jaką pompę ma zainstalować. Skierowałem go do po geotermalna pompę ciepła do geoterm.pl i co? Została mu zainstalowana pompa powietrzna Mitsubishi Zubadan (ani ja ani kolega nie słyszeliśmy wcześniej o tej pompie) - działa dobrze i tanio.
Firma Geoterm.pl sprawdziła się u mnie, u znajomych, mają autoryzacje wielu producentów. Napewno coś dobiorą.

PS tylko rozmawiać ze Panem Sławomirem bo Krzysztof tylko oferty pisze

Zgłoś | Cytuj | Link

5 kwietnia 2010, 22:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam od dwóch lat IVT z Sapro z Łodzi.Też jestem zadowolony. Rachunki za prąd mówią same za siebie.:)
Wszystkim polecam.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2010, 00:36

Zgadzam sie: good 0 bad

jezeli ktos jest jeszcze zainteresowany pompami ciepla, a przed wszystkim poszukuje rzetelnej firmy to zapraszam na http://www.alterma.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

13 czerwca 2010, 01:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Barbara napisał: Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 170m2 na działce 15 arowej. Będzie to budynek parterowy z mieszkalnym poddaszem, zamieszkiwany przez 3 do 4 osoby. Noszę się z zamiarem zainstalowania pompy ciepła współparcującej z ogrzewaniem podłogowym. Jako dodatkowe źródło ogrzewania planuję kominek.

Dostałam ofertę od bielskiej firmy Sekut na pompę ciepła grunt/woda + zasobnik CWU 220l+ sterownik, z montażem i wykonaniem dolnego źródła na kwotę 34 093zł. Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą i wie czy jest rzetelna?
Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam


Za drogo!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 370 Grupa: Robimy inst... Wybór ogrzewania to inwestycja na lata, więc nie można podejść do tego zbyt lekko. Na pewno firma https://sisettemp.pl/ będzie w stanie nam doradzić, jakie ogrz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 183

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >