Prace Ogrodowe w Marcu

« Powrót do grupy: Ogrody

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

28 lutego 2011, 11:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Marzec dla ogrodnika to czas wytężonych prac. To czas kiedy siejemy pierwsze rośliny, przycinamy krzewy owocowe, zdejmujemy osłonki z roślin i robimy porządki. Polecam zajrzeć do terminarza prac w ogródkach warzywnych.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 marca 2011, 12:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja w weekend pomalowałem drzewka owocowe. Zaczynają się robić spore różnice temperatur pomiędzy dniem i nocą, więc trzeba to było zrobić, żeby nie popękały i nie było ran zgorzelinowych. W przyszły weekend zaczyna się kopanie :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 marca 2011, 17:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy te wątki nie powtarzają się?? Z wiosną wszystko jest inne. Moja żona uwielbia prace w ogrodzie. Póki co, mamy tam niewiele, ale czy to nie za wcześnie na malowanie??

Zgłoś | Cytuj | Link

29 marca 2011, 11:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik laremont9791 napisał:
Póki co, mamy
tam niewiele, ale czy to nie za wcześnie na malowanie??


Niektórzy drzewka malują już w styczniu i lutym. Marzec to raczej ostatnia chwila na malowanie drzewek. Zresztą spójrz na termometr i zobacz jakie są różnice temperatur w ciągu dnia i w nocy. Słońce nagrzewa korę, która w skutek zmian temperatur pęka.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2011, 20:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Pierwszy raz zatrudniam pomoc studencka przy pracach ogródkowych - młodzi maja zarobek ja szybciej uporządkowania ogrodu i możliwość dłuższej radości z niego, zacnych pomocników znalazłam na finall.pl :) polecam dla osób ceniących swój czas

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 maja 2011, 15:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz jest już maj, lecz pogoda iście marcowa. Wczoraj padał śnieg :) Czy ma to jakiś większy wpływ na rośliny ogrodowe czy obejdzie się bez większych strat?

Zgłoś | Cytuj | Link

11 maja 2011, 16:23

Zgadzam sie: good 0 bad

choc juz maj ;) to w marcu mozna zacząć też odnowę trawnika, zależy jak bardzo masz zniszczony ale jak jest w złym stanie to lepiej duzo duzo wczesniej ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

12 maja 2011, 11:29

Zgadzam sie: good 0 bad

A propos trawy to pewnie jesteście już po pierwszym koszeniu w tym roku. Ja jestem zdania, że świat należy dla leniwych. Na dowód tego twierdzenia podsyłam filmik, który pokazuje jak z kosiarki samojezdnej zrobić taką kosiarkę, która sama kosi :) Polecam ogrod.tv/wideo/101,przerobil-kosiarke-teraz-s ama-kosi

Ten post był edytowany przez Johny Ogrodnik dnia: 12 maja 2011, 11:31
Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2013, 16:05

Zgadzam sie: good 0 bad

super, podstawa to pomysł:)

Zgłoś | Cytuj | Link

13 września 2013, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

A co trzeba zrobić w najbliższym okresie? To mój pierwszy sezon, więc... Czekam na pomoc. ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 94 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu? Liczba postów: 121 Grupa: Ogrody A myśleliście kiedyś nad przeprowadzeniem ekspertyzy dendrologicznej na swoich drzewach? Tutaj można na ten temat przeczytać https://limanowskie.pl/6514-komu-zl...
  • Plac zabaw dla dzieci Liczba postów: 47 Grupa: Ogrody Cześć, szukam w Zawierciu firmy, która specjalizuje się w przeglądach placów zabaw. https://foresta-placezabaw.pl/przeglady- placow-zabaw/zawiercie/ Chciałbym, a...
  • Własna uprawa pomidorów Liczba postów: 47 Grupa: Ogrody Uprawa ogrodu może być dla niektórych trudne, zwłaszcza, jeśli nie posiadają na ten temat podstawowej wiedzy. Pomocny w takiej sytuacji będzie ten poradnik ogro...
  • Woda w Ogrodzie Liczba postów: 24 Grupa: Ogrody Według mnie takie motywy bardzo fajnie wygladają. Trzeba tylko trochę sie chyba napracować, zeby stworzyć coś wyjątkowego. Widziałam tutaj http://gardenwizja.pl...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >