Próba samodzielnej budowy dachu- prośba o kilka porad

« Powrót do grupy: Robimy dach

29 sierpnia 2017, 23:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Panowie i Panie,
jak w tytule, postanowiłem spróbować sił przy samodzielnej budowie dachu, a doświadczenie w tych sprawach mam niewielkie. Oto kilka, a w zasadzie mnóstwo pytań odnośnie całego procesu nowego dachu.

Sprawa przedstawia się tak, że mam do czynienia z dachem na niewysokiej szopie murowanej z litej cegły, wymiary budynku to długości 18 metrów, szerokości 8 o kącie nachylenia dachu około 15-20 stopni. Stary dach (którego w zasadzie nie ma, ulega niekontrolowanemu zniszczeniu przez warunki atmosferyczne) był oparty na ceglanych filarach o rozstawie co 3 metry, a na nim leżały swobodnie murłaty (bez jakichkolwiek mocowań). Na murłacie co 80cm krokwie 7x14 cm i ostatecznie pełne deskowanie i papa.

Teraz kluczowe pytanie - robić dach "po staremu" i zrobić nowe wiązanie oparte na filarach, czy przymierzać się do wykonania wieńca, zbrojonego prętami żebrowanymi i tak dalej i tak dalej?

Dodatkowo sprawa trochę się komplikuje, ponieważ ten dach miał być naprawiany już dawno temu i zostały zakupione odpowiednie arkusze blachy trapezowej, ocynkowanej. Wymiar dachu niemały zatem i koszt blach również niemały (nie pamiętam, prawdopodobnie w granicach 2000zł) i postanowiłem je wykorzystać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2017, 10:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Skoro nie ma Pan doświadczenia jak sam pisze,to nie lepiej skorzystać z usług fachowcy?

Ten post był edytowany przez darful dnia: 30 sierpnia 2017, 10:27
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 kwietnia 2018, 22:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem można budowac samodzielnie ale trzeba miec trochę pojęcia i odpowiedni sprzęt. Na pewno przyda się wciągarka albo winda dekarska. Taki urzadzenia oraz akcesoria do nich oferuje firma Gedahttps://www.dekarze.pl/geda-segment-2m-250kg< /a>

Ten post był edytowany przez Paweł1985 dnia: 28 kwietnia 2018, 22:22
Zgłoś | Cytuj | Link

6 lutego 2019, 11:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Przy coraz częściej występujących wichurach w porze wiosennej oraz letniej dobrze mieć cięższy dach który pozwoli zachować nam bezpieczeństwo i do tego przy gradobiciu jest dużo łatwiej wymienić jedną dachówkę niż cały arkusz blachy. Polecam sprawdzić ofertę dachówek betonowych Cisar własnie z tego względu :)

Zgłoś | Cytuj | Link

18 września 2019, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Pokrycie dachu nie jest aż tak trudne, ja zrobiłem to sam :) Na pewno przydadzą się porządne rusztowania i takie windy dekarskie jak te z oferty firmy DGBUD https://www.dgbud.pl/pl/31-geda-lift-comford< /a>.

Ten post był edytowany przez zdolny dnia: 18 września 2019, 18:54
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 lipca 2021, 06:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli zabieracie się za dach samodzielnie to koniecznie zadbajcie o odpowiednią hydroizolację dachu i tutaj materiały możesz znaleźć w ofercie Icopal u których my wybraliśmy skuteczne systemy z gwarancją na okres 99 lat i pod stałą kontrolą Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Dlatego jak szukać najwyższej jakości to na pewno u nich, tym bardziej że po prostu potrafią konkretnie doradzić.

Ten post był edytowany przez Porek456 dnia: 29 lipca 2021, 06:39
Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...
  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 353 Grupa: Robimy dach Najlepiej jest poznać opinie użytkowników ponieważ bardzo często problemy moga pojawiać się po kilku latach w przypadku dachu. Ja jestem dużym zwolennikiem wybo...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 193

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >