Problem z gniazdkiem.

« Powrót do grupy: Robimy instalację elektryczną

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

26 lipca 2010, 10:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio przy włączaniu wtyczki do kontaktu zauważyłam, że się w nim iskrzy. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i czy jest to niebezpieczne. Co z tym zrobić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lipca 2010, 10:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Podbijam temat, mam dokładnie ten sam problem, boję się że któregoś dnia pójdzie mi cała elektryka :(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lipca 2010, 21:40

Zgadzam sie: good 0 bad

jezeli iskrzy w gniazdku, nalezy je odkrecic i poprawic styki w gniazdku ... byc moze poluzowaly sie przewody lub upalily ... przed rozkreceniem wylaczyc napiecie bezpiecznikiem! i sprawdzic probnikiem!

Zgłoś | Cytuj | Link

6 sierpnia 2010, 11:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczerze ja już kiedyś próbowała tak zrobić i nic. Iskrzyło się dalej. Wezwałam elektryka ale powiedział mi że to wina okablowania i że powinnam wymienić całą instalację elektryczną.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 sierpnia 2010, 19:21

Zgadzam sie: good 0 bad

jezeli iskrzy w tym konkretnym gniazdku, to problem jest tylko w nim ... a gosc tak powiedzial, bo zobaczyl, ze stara instalacja i to tez trzeba zrobic ... jezeli naprawisz to gniazdko na starej instalacji, to problem z czasem powroci i tylko tyle

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lutego 2015, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Wymienic gniazdka, np. na te tutaj www.pce.pl mój znajomy, tkory pracuje w branzy mowil, ze najbezpieczniejsze na rynku

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2015, 13:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Iskrzenie w gniazdku może być spowodowane przez kilka czynników, ale w każdym przypadku jest bardzo niebezpieczne i może spowodować pożar! Nie należy korzystać z tego gniazdka i niezwłocznie wyeliminować problem. Najczęstszą przyczyną jest niewłaściwe połączenie między instalacją i stykami lub między stykami i bolcami wtyczki. Trzeba odkręcić gniazdko i poprawić te połączenia lub wymienić je na nowe. Jeśli to nie pomoże to faktycznie trzeba szukać dalej i problem może być w instalacji elektrycznej.

------------------------------------------------------------ -----------------
SGB Transformatory

Zgłoś | Cytuj | Link

29 sierpnia 2015, 23:12

Zgadzam sie: good 0 bad

najlepiej jak zerknie na to elektryk. Niewykluczone ze to cos ze stykami, ale jesli nie jest si fachowcem lepiej nie ryzykowac. Jesli jednak cos jest z instalaja lub kablami nie tak to w http://www.smpelektro.com.pl/ znajdziesz odpowiedni osprzet do wymiany w spoko cenie

Zgłoś | Cytuj | Link

23 czerwca 2016, 13:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam podobne zdanie,również uważam że najlepiej jeżeli gniazdko jak i całą instalację sprawdzi dobry elektryk,fachowiec bo przecież chodzi tutaj również o nasze bezpieczeństwo.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 czerwca 2016, 18:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Jesli chodzi o dobrego fachowca, to moge polecic Pana Andrzeja http://www.elektrykandrzej.pl/ - wymienial juz nie jedna instalacje w swoim zyciu, wiec na pewno sobie poradzi w tym temacie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 246

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >