Problem z impregnatem

« Powrót do grupy: Moja budowa

6 września 2017, 14:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Pod koniec ubiegłego roku na jesień, malowałem sztachety z drewna liściastego (jesion). Wybrałem impregnat Altax i naniosłem dwie warstwy pędzlem, boki praktycznie 4 warstwy.
Od razu na wiosnę zobaczyłem, że od góry zaczyna odpryskiwać impregnat ze sztachet. Co radzicie ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 września 2017, 14:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Proponuję:
1.Do usunięcia mchu uzyć specjalnego preparatu chemicznego, jest ich dużo na rynku. Woda pod ciśnieniem (karcher) też jest dobrym rozwiązaniem.
2. Następnie należy usunąć starą warstwę lakieru, aż do surowego drewna i nałożyć impregnat, który ochroni drewno przed insektami, sinizną i pleśnią, np. Bondex Wood Preserver.
3. Następnie możesz użyć lakierobejcy żelowej Premium Wood Desgin, która maxymalnie ochroni Twój płot przed wodą i słońcem, a do tego ładnie go ozdobi.
Gwarantuję Ci, że sztachety zabezpieczone w ten sposób, nie będą wymagały konserwacji przez najbliższych 10 – 12 lat.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 września 2017, 22:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Nigdy nie zdarzyła mi sie taka sytuacja, chociaż ja akurat korzystam z impregnatu Vidaron. Bądź co bądź przychodzi mi tylko na myśl to, że drewno mogło przed naniesieniem impregnatu zostać niedokładnie oczyszczone. No ale na 100% nie wiem.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 września 2017, 23:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: lutek napisał: Nigdy nie zdarzyła mi sie taka sytuacja, chociaż ja akurat
korzystam z impregnatu Vidaron. Bądź co bądź przychodzi
mi tylko na myśl to, że drewno mogło przed naniesieniem
impregnatu zostać niedokładnie oczyszczone. No ale na 100%
nie wiem.


Nie zdarzyła się bo nie mogła. Vidaron to bardzo dobry impregnat robiony z porządnych komponentów, dlatego podczas jego użytkowania po prostu nie trafiają się żadne niespodzianki.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 września 2017, 09:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam również Vidaron

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 września 2017, 09:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Widocznie poprzedni impregnat do drewna po prostu się nie sprawdził, spróbuj przed zima raz jeszcze pomalować, ale innym, np: Vidaron czy Sadolin lub Drwenochron i zobaczysz czy to pomoże.

Norbud.eu

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2018, 11:08

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=Norbud.eu]Widocznie poprzedni impregnat do drewna po prostu się nie
sprawdził, spróbuj przed zima raz jeszcze pomalować, ale
innym, np: Vidaron czy Sadolin lub Drwenochron i zobaczysz
czy to pomoże.




Zgadzam się. Wypróbuj ten impregnat http://drewnochron.pl/Produkty/Impregnaty/Impregnat-Do-Podbi tek powinno być ok

Zgłoś | Cytuj | Link
Zgłoś | Cytuj | Link

8 marca 2020, 12:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystkim osobom, które rozglądają się za porządnymi impregnatami, polecam zajrzeć na stronę https://silikonowe.com.pl/ Tam znajdziecie impregnaty do drewna, impregnaty silikonowe oraz szeroki wybór innych preparatów silikonowych.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lipca 2020, 07:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja niedawno miałem podobny problem. Skorzystałem z usług firmy www.drewex.starachowice.pl . Zajmują się m.in. zanurzeniową impregnacją drewna. Wszystkie elementy konstrukcji zostały dokładnie i profesjonalnie zabezpieczone. Było to dla mnie duże ułatwienie i oszczędność czasu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Monitoring mojego domu Liczba postów: 60 Grupa: Moja budowa W przypadku monitoringu to ze swojej strony polecam zwrócić uwagę na model KZ5 na który również postawiliśmy w naszej firmie. Jest to wersja obrotowa także pozw...
  • Logistyka Liczba postów: 36 Grupa: Moja budowa Wymiana danych w czasie rzeczywistym między partnerami biznesowymi jest fundamentem sprawnego łańcucha dostaw. Dzięki technologiom takim jak IoT i blockchain, m...
  • Czujnik wypełnienia szamba Liczba postów: 13 Grupa: Moja budowa Ja ostatnio miałem problem z kanalizacją a mianowicie w bloku jak sąsiedzi spuszczali wodę w kuchni , myli naczynia to wszystko lądowało u mnie - wybijało ze zl...
  • Wiata Garażowa Liczba postów: 12 Grupa: Moja budowa Ważne jest, żeby wiata garażowa była wykonana z możliwie najlepszych komponentów. Wszystko powinno być ocynkowane i pomalowane. Polecam tę firmę oni zrobię wsz...
  • Komu zlecić budowę hali? Liczba postów: 47 Grupa: Moja budowa Jeżeli wiata garażowa to tylko w firmie, która specjalizuje się w carportach metalowych. Wszystkie produkty są najwyższej jakości.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >