Przeniesienie decyzji o PB na nowego właściciela a dysponowanie nieruchomością

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

5 września 2015, 12:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

Mam dość spory problem do którego nie wiem jak się odnieść..

po krótce: mam projekt budowlany - budowa w trakcie i teraz inwestycja będzie przenoszona na nowego właściciela. Inwestycja jest ulokowana na jednej działce, jednak deszczówka odprowadzana jest do sąsiedniego potoka i sieć odprowadzająca te ścieki przechodzi przez sąsiednie dwie działki - sąsiada - na którą mam papierek na zgodę na wejście w teren i drogowa - naleząca do gminy - na która takiej zgody nie moge znależć - nie wiem czy była uzyskiwana - w kazdym razie pozwolenie wodnoprawne jest udzielone.

I teraz pytanie: czy przy przeniesieniu decyzji o pozwoleniu na budowę na nowego wlaściciela w załączonym osiadczeniu o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane wystarczy oświadczenie na działkę na której znajduje się inwestycja czy musi byc tez ta drogowa? W srócie czy podajemy tam działkę na której faktycznie znajduje się inwestycja czy wszystkie których ona dotyczy? co mam w takiej sytuacji zrobic?

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 września 2015, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. nowy właściciel musi mieć dokumentację zezwalająca na prowadzenie robót na całej budowie czyli na wszystkich działkach. może być to oświadczenie. formą zbycia jest akt notarialny i na jego podstawie urząd wydaje przenosi decyzje. w razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt luiza.kaluska@gmail.com

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 424

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >