Przeniesienie grzejnika pod okno

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

10 lutego 2007, 13:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie ponieważ przymierzam się do remontu w mieszkaniu (ok 50m kw.). Jest problem z grzejnikiem, który chciałbym przenieść z przeciwległego końca pokoju pod okno. Czy mogę puścić rurki pod panelami(w podłodze)? Ogrzewanie nie jest grawitacyjne. Obieg jest wymuszony przez pompkę przy piecu CO.
Pozdrawiam i dziękuję za rady...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 lutego 2007, 23:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Grzejnik pod okno - nawet lepiej. W zasadzie grzejnik powinien być pod oknemm z conajmniej 20 powodów :).
Rurki pod panelami też ........ ale:
1.nawet w wymuszonym obiegu nie możesz ich położyć dowolnie - zwłaszcza nie możesz narobić syfonów (zagięcie do góry i spowroten w dół),
2.rurki muszą być w otulinie i to najlepiej 9mm (6mm starczy od biedy), czyli przestrzeń (kanał) potrzebna na rurki (2x fi15) to 35x70m.
3. panele nie mogą opierać się żadnym rantem na rurkach, słowem panel musi mieć podparcie na sztywnym podłożu ze wszystkich stron. I tu powstanie problem bo najczęściej podłoga ma konstrukcję taką : belki stropowe, na tym deska 25mm i na to ludzie kładą panel. Jak rury będą biegły wzdłuż legarów - git, jak w poprzek - nie masz gdzie zmieścić rur bo belek podciąć nie możesz.
Jak tak będzie to zostaje Ci kuć ściany :).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 lutego 2007, 11:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo fachowa odpowiedz :) I ja skorzystałam, wiec bardzo dziekuje Prometeuszu :)

Zgłoś | Cytuj | Link

4 listopada 2007, 13:00

Zgadzam sie: good 0 bad

witam mam pytanie? Czy można póścić powrót zimnej wody górą? Dom jest parterowy bez piwnicy, piec jest równo z grzejnikami. Chce puścić ciepłą i zimną wode sufitem. Obieg będzie wymuszony pompą. Zadziała??

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >