Pustak Keramzytowy

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

25 marca 2007, 14:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Budowal ktos z panstwa z pustaka keramzytowego o wymiarach 36.5x24x25? Czy to jest wystarczajaca grubosc sciany czy wymaga ona jeszcze docieplenia? :roll: :D

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 stycznia 2008, 14:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Pustaki keramzytowe sa znacznie lepszym materialem budowlanym niz Porotherm nie wspominajac juz o betonie komorkowym. pamietajmy o tym ze nie nalezy murow ocieplac styropianem! To kolejny pomysl polskiej mysli technicznej. Prosze pokazac mi na zachodzie choc jeden budynek ktory byl ocieolany styropianem!!!! Owszem, sa specjalne materialy ,takze polimerowe pianki ale sa one paroprzepuszczalne ! Nie mozna z domu robic termosu! Prosze zdjac z dowolnego budynku po 2 latach styropian. Zawsze bedziemy miec pod spodem zielona sciane. jezeli ktos to lubi to bardzo prosze.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lutego 2008, 14:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Hola, hola z tymi poradami!

Ściana z bloczków keramzytobetonowych tej grubości ma zbyt wysoki wsp. przenikania ciepła i wymaga ocieplenia. Czym ocieplać i jakiej grubości oraz jaka ma być wyprawa, wskaże analiza cieplno-wilgotnościowa. Żadnych prób "na oko" lub podpowiedź "fachowca"!

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

27 stycznia 2016, 05:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla mnie keramzyt zdecydowanie wygrywa ze wszystkimi innymi materiałami budowlanymi. Bloczki keramzytowe sa jakościowo najlepsze i warto je wybrac jako nie tylko podstawę, ale główny produkt do budowy domu. Mnie do wybrania bloczków ściennych z keramzytu bardzo mocno namawiał teść aż w koncu mu uległem 0 kupilismy wszystko u http://www.keramzytsystem.pl/produkty i jak się okazało to była inwestycja w 10.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 stycznia 2016, 12:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Keramzyt to zupełnie nowa technologia w Polsce, więc ja póki co nie jestem nią zainteresowany, bo nie lubię robić za królika doświadczalnego i to za własne pieniądze :) Wydaje mi się, że jeszcze minie kilka lat zanim tego typu materiały przełamią monopol na budowę jednorodzinną, jaki do tej pory ma w Polsce ceramika Porotherm...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lutego 2016, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: mooreland napisał: Pustaki keramzytowe sa znacznie lepszym materialem
budowlanym niz Porotherm nie wspominajac juz o betonie
komorkowym. pamietajmy o tym ze nie nalezy murow ocieplac
styropianem! To kolejny pomysl polskiej mysli technicznej.
Prosze pokazac mi na zachodzie choc jeden budynek ktory byl
ocieolany styropianem!!!! Owszem, sa specjalne materialy
,takze polimerowe pianki ale sa one paroprzepuszczalne ! Nie
mozna z domu robic termosu! Prosze zdjac z dowolnego budynku
po 2 latach styropian. Zawsze bedziemy miec pod spodem
zielona sciane. jezeli ktos to lubi to bardzo prosze.



Ja mam dom z betonu komórkowego (Termalica). W moim przypadku okazał się to najlepszy materiał budowlany. Nie musiałem wyciszać domu, wystarczy spokój okolicy by mieć spokój w domu. Natomiast na ogrzewaniu jestem mocno do przodu, również w czasie ostrych i mroźnych zim.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lutego 2016, 11:35

Zgadzam sie: good 0 bad

W spokojnej okolicy to i w domu ze styropianu miałbyś cicho. Beton komórkowy nigdy nie da ci takiej osłony akustycznej jak np. Porotherm...

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2016, 17:30

Zgadzam sie: good 0 bad

tego rodzaju pustaki sprzedaje firma Termat z Wrocławia, ja kupowałem od nich pustaki do ścian działowych. Moim zdaniem to niezły produkt, a tutaj możecie dowiedzieć się więcej o nich http://www.termat.pl/kategoria/sciany-dzialowe/11.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 maja 2016, 07:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Pustaki keramzytowe na ściany działowe to chyba lekkie przegięcie - przy tej cenie produktu nie ma to moim zdaniem żadnego sensu. Można przecież wymurować działówki znacznie taniej - chociażby z pustaka ceramicznego Porotherm 11,5. Izolacyjnosć akustyczną uzyskacie porównywalną, a cenowo będzie mniej o 20-30%. Polecałbym więc jednak tego typu rozwiązanie. Keramzyt to raczej rozwiązanie na ściany zewnętrzne. Ściany działowe powinny być przede wszystkim porządne akustycznie (czyli z ciężkiego materiału - ceramika, silka) i wytrzymałe na obciążanie, żeby nie spadały półki :P Innych wymagań to to nie ma, więc stosowanie tam tzw. "ciepłych" materiałów mija się po prostu z celem.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2016, 00:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Kreamzyt jest świetnym materiałem budowalnym. Sam zdecydowałem się na jego wykorzystanie w budowie swojego domu. Można go też dostać w dobrej cenie, wystarczy poszukać - moim zdaniem nie ma się co zastanawiac tylko kupować i budować. Możesz spojrzeć na ofertę od www.keramzytsystem.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 247

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >