Remont starego budynku.

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

5 marca 2010, 12:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Stałam się właścicielką starego domu (100 lat).
Oczywiście planuję remont. Środki mam ograniczone, nie zrobię na raz wszystkiego. Prace przewiduję na jakieś 2 lata. Zamieszkać chcę w przyszłym roku.
Stan techniczny: jak przy starych domach. Naprawy wymaga dach, ściany są zawilgocone, tynk odpada, instalacje - do zrobienia na nowo.
Jaka jest najwłaściwsza kolejność prac?
Jak to robić, żeby nie robić dwa razy?
Czy macie jakieś doświadczenia?
Proszę o podpowiedzi.

:roll:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 marca 2010, 12:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak łatwo to nie będzie bo stuletni dom (czyli z 1910 roku) według polskiego prawa jest zabytkiem ... Za zabytek, zgodnie z definicją wskazaną w art. 3 ust. 1 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, uważać należy nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będące dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową.). Wnioskuję, że zakupiłaś go bez takowej wiedzy co trochę mnie dziwi ...
Z racji tego na przeprowadzenie remontu potrzebujesz pozwolenia od właściwego swojemu województwu konserwatora zabytków.
Na budnecie znajdziesz wszystkie rozporządzenia dot. zabytków.
http://www.budnet.pl/Ochrona_Zabytkow,prawo_budowlane,d=53.h tml

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 marca 2010, 14:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie kupiłam, a odziedziczyłam.
Bryły budynku nie chcę zmieniać.
Z zezwoleniami - oczywiście trzeba się liczyć.
Za podpowiedź - dziękuję>
:lol:

Zgłoś | Cytuj | Link

8 marca 2010, 14:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam to za sobą. Sporo wrażeń i odkryć przed Tobą.
:D
Poradzono mi podejście zdroworozsądkowe i się sprawdziło: najpierw czapka (czytaj dach, odprowadzenie wody deszczowej), potem buty (zabezpieczanie przed wodą, prace ziemne, ukształtowanie terenu wokół).

Wszystkie inne prace: instalacje, wykończeniowe, stolarka, etc. to przede wszystkim kwestia ilości pieniędzy na nie przeznaczonych.
Ale jeśli chcesz rozwiązań trwałych, to trzeba sensownie dobrać kolejność i konkretne technologie.
Np. jeśli myślisz o tynkach, to sprawą zasadniczą jest ich dobór pod kątem obecnego stanu ściany (mokra/sucha, zasolona, niezasolona, narażona na działanie wody - gzymsy, cokoły, etc.).

Nie trzeba tego wszystkiego robić samemu (duża szansa popełnienia błędu - zdarzają się sensowni fachowcy).

Jak ze zdrowiem: szukaj budowlańca, który potrafi zobaczyć cały budynek, a nie jeden organ - element.

A ładnie odnowiony stary budynek... Sama przyjemność.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 marca 2010, 23:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Popieram przedmówcę - ze starego dasz radę zrobić super stan, kwestia kosztów i trafienia na odpowiedniego wykonawcę - "prąciepanieboże" ekip ze słupa lub z giełd budowlanych, tam na "fahofca" najłatwiej trafić.
Jeśli sugerujesz się wyłącznie ceną za usługi to... no comments..

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 marca 2012, 11:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Koniecznie wstawcie sobie nowe schody, ale w klasycznym stylu. Prudlik ma takie.
Schody całkowicie odmieniają klimat nieruchomości. To jest piętrowa nieruchomość, tak?

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2015, 13:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Grunt to solidną firmę znaleźć, która może ogarnąć większość prac związanych z remontem, renowacją. Można też spróbować samemu powalczyć wynajem sprzętu http://www.cm-construction.pl/oferta - w takich firmach jak te i można myśleć o poważnych działaniach

Zgłoś | Cytuj | Link

18 września 2015, 20:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o wymianę okien, to polecam zajrzeć tutaj http://www.interprodukt.pl/okna-stalowe. Firma Interprodukt zajmuje się produkcją okien do obiektów zabytkowych. Jeśli konserwator zabytków wyrazi zgodę na wymianę, to koniecznie trzeba zajrzeć na stronę tej firmy. Mają w swojej ofercie okna stalowe, naprawdę świetnej jakości.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 października 2015, 18:44

Zgadzam sie: good 0 bad

czy ktoś z was może polecić firmę www.el-kop.pl jeżeli chodzi o prace ziemne? Dzięki!

Zgłoś | Cytuj | Link

26 października 2015, 11:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli szukacie ładnych aranżacji to możecie zajrzeć do wykończenie wnętrz - deccoria.pl. Bardzo ładne porównania kamienic przed i po remoncie. Efekt jest naprawdę piękny.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Zastawa stołowa Liczba postów: 103 Grupa: Porady i op... Lubię mieć mieszankę od sasa do lasa talerzy, kubków, misek... Więc u mnie na jednym stole prawdziwa porcelana staje koło najpodlejszego fajansu, aluminiowy wid...
  • Firma do przeprowadzki do Słowacji Liczba postów: 15 Grupa: Porady i op... Jupiter Przeprowadzki jeżdżą po całej Europie, mnie przeprowadzali i jestem bardzo zadowolony, na ich stronie jest też oferta przeprowadzki Słowacja https://jup...
  • maszyny budowlane Liczba postów: 4 Grupa: Porady i op... Cześć. Kiedyś tak utknąłem w kolejce w banku, że siedziałem dwie godziny. Myślałem o tym, jak trochę poprawić humor i może wygrać coś drobnego. Stronę top 10 ca...
  • Co zrobić żeby meble się nie rysowały? Liczba postów: 20 Grupa: Porady i op... Mówią, że naprawdę jest lepsza jakość i trwałość. Poszperałem trochę w tym temacie i znalazłem kilka miejsc, które oferują doskonałe opcje sklejki specjalnie na...
  • Jaki dobry materac wybrać? Liczba postów: 66 Grupa: Porady i op... Przeczytajcie również te porady - https://www.kujawy.info/aktualnosc/jakie -cechy-powinien-miec-materac-dwuosobowy/ . Wybór materaca dla pary warto dobrze przemyś...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19105 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >