Rośliny tropikalne w domu

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

27 maja 2011, 20:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie zapomnijcie jeszcze o roślinach w domu . Ja mam tylko egzotyki . Jak ktoś nowy do mnie przychodzi , to jest w szoku . Czujesz się jak na urlopie. Zbieram je od dwóch lat , a raczej przemycam z dalekich podróży , ale teraz znalazłam w Polsce firmę , która sprzedaje duże ciekawe egzemplarze . ostatnio dokupołam palmy na wysokich, włochatych pniach i jedną palmę Washingtonie robustę , pochodząca z Meksyku . Przy tej nowej zieleni nawet dużo mebli mi nie potrzeba . Czuje sie jak w tropikach . Zachęcam Was też . Wrażenie murowane .

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 czerwca 2011, 10:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też kolekcjonuję nietypowe rośliny, z tym że ja mam drapieżniki. Muchołówki, dzbaneczniki, afrodytę i kapturnicę. W chwili obecnej jestem na etapie konstruowania vivarium. Jeżeli macie rękę do roślin i trochę czasu, żeby o nich poczytać- polecam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 czerwca 2011, 14:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo podoba mi się pomysł z wprowadzeniem w Polskie mieszkania/domy troszkę egzotycznego klimatu. Osobiście mam ochotę na posadzenie bananowca przed domem, ale obawiam się, że nie wytrzyma tak niskich temperatur w zimie, ale za to te doniczkowe, domowe roślinki są strzałem w dziesiątkę, można się przy nich niesamowicie zrelaksować.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 czerwca 2011, 13:44

Zgadzam sie: good 0 bad

A pro po tych muchołapek gdzie je najlepiej kupić no i jak o nie trzeba dbać ?

Zgłoś | Cytuj | Link

29 czerwca 2011, 15:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik fortitudo napisał: A pro po tych muchołapek gdzie je najlepiej kupić no i jak
o nie trzeba dbać ?


Ja rzadkie rośliny kupuję przeważnie na targach typu Zoo- Botanica, z tego względu, że tam jest spory wybór i większość roślin jest zdrowa. Wiem, że na pewno są w OBI, ale żeby tam kupować to trzeba mieć pojęcie, gdyż większość roślin jest zaniedbana i istnieje spore ryzyko, że nie przeżyją. Rośliny mięsożerne potrzebują szczególnych warunków. W przypadki muchołówki jest to wilgotność powietrza oscylująca około 80% i nasłonecznienie a w markecie nikt takich warunków roślinom nie zapewnia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 czerwca 2011, 15:55

Zgadzam sie: good 0 bad

No więc własnie kupno takiej rośliny u nas jest dość trudne najwięcej z tego co widziałem jest na allego noo ale podróż w pudle nie wiem czy będzie dla niej dobra... A może zamówić przez kwiaciarnie ?

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2011, 11:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak w zasadzie to rośliny egzotyczne budzą mój lekki niepokój,nie wiem co nich myśleć tak do końca.. Nie lepiej mieć coś Polskiego? :)

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2011, 11:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Ptysiu a jak nazywa się ten sklep z roślinami egzotycznymi to sobie go sprawdzę. Też chciałabym kupić sobie ogromną tropikalną palmę do domu;)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2011, 15:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie polecał bym kupowania przez internet sadzonek, gdyż są to rośliny bardzo delikatne i mogą odchorować podróż. Lepiej jest zaczekać na specjalistyczne targi lub zamówić przez kwiaciarnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 sierpnia 2011, 13:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o sadzonki,to tutaj mogę się zgodzić. ja także wolę je najpierw dokładnie obejrzeć na żywo i dopiero potem kupić. Same rośliny tropikalne w domu nie są złym pomysłem,ale pod warunkiem że pasują do naszej aranżacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 362

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >