Rozliczenie podatkowe

« Powrót do grupy: Moja budowa

22 marca 2021, 11:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.
Proszę o pomoc.
Mój znajomy pracował 6 miesięcy dla agencji pracy na umowie zlecenie. Otrzymał PIT 11. Kiedy rozliczał swój PIT, to piszę że muszę dopłacić 3000 zł. Przy tym, że wynagrodzenie nie było wyższe niż 2500 brutto/miesiąc. Czy może być tak że Agencja Pracy nie zapłaciła zaliczki na pit? I musi teraz zapłacić mój znajomy? Co zrobić z taką sytuacją? Dzięki!!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2021, 12:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Nawet jak nie wykazali podatku to nie oznacz wcale, że kolega musi dopłacic to. Wtedy pit jest źle zrobiony i musi byc korekta z wykazanym podatkiem i tyle. Bo chyba nie dostawał na wypłatę kwoty brutto.

Zerknij sobie do tego artykułu:
wyszukiwarkafunduszy.pl

Bardzo dobrze opisany jest tutaj obowiazek podatkowy w rozliczeniach z fiskusem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 czerwca 2022, 21:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Do rozliczenia należy podejść w odpowiedni sposób, a na pewno mieć do tego aktualną wiedzę. Moim zdaniem wiedza o tym czym jest schemat podatkowy jest bardzo ważna, ale podobnych pojęć jest znacznie więcej, dlatego warto poszukać szczegółowych informacji prawno-podatkowych przed rozliczeniem.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Gdzie zamówić projekt domu? Liczba postów: 73 Grupa: Moja budowa Jak już projekt domu będzie to warto pomyśleć gdzie będzie stała wiata garażowa?
  • Budowa stalowej hali Liczba postów: 7 Grupa: Moja budowa Cześć hala stalowa w wersji wiata garażowa to idealne miejsce przed dom żeby dopełnić walory estetyczne i chronić pojazdy przed warunkami atmosferycznymi.
  • panele fotowoltaiczne Liczba postów: 20 Grupa: Moja budowa Oczywiście że jak już stoi wiata garażowa to idealnie do niej nadaje się panel fotowoltaiczny wszystko jest tak zaprojektowane aby wytrzymała te obciążenia.
  • Rekuperatory Liczba postów: 19 Grupa: Moja budowa wiata garażowa to nie jest miejsce na rekuperator nigdy nie będzie zresztą.
  • Malowanie Liczba postów: 67 Grupa: Moja budowa wiata garażowa zwykle pomalowana jest proszkowo a wcześniej ocynkowana żeby nie rdzewieć.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >