Różnice w dachówkach - Koramic vs. ...

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

30 lipca 2013, 14:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam! Jesteśmy przed kupnem pokrycia dachowego. Wybór padł już na ceramikę, ale oczywiście teraz jest dylemat odnośnie tego jakiego producenta wybrać. Wykonawca dachu poleca koramica, ale mówi że się dostosuje do naszego wyboru :) Zrobiłem małe rozeznanie po składach i wychodzi, że w sumie wszyscy producenci mają z grubsza podobne ceny. Ale najgorsze że nie jestem w stanie ogarnąć różnicy pomiędzy np. koramicem a creatonem - dachówka to dachówka, ceramika to ceramika - czy też nie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 lipca 2013, 12:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Różnice są w wyglądzie dachówek i w jakości. Polecam przejrzeć inne fora budowlane odnośnie tego co ludzie piszą o dachówce Creaton... O Koramicu chyba trudno powiedzieć coś złego, oprócz tego, że jest o kilka procent droższy niż creaton. Ale jeśli chodzi o jakość to raczej bez zarzutu :-)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2013, 12:50

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie jest dachówka reńska Koramica - chyba jedna z najtańszych u nich... Wolałem wziąć pożądną dachówkę z dobrej cegielni, niż dachówkę no name z niewiadomoskąd - choćby i była kilka złotych tańsza. Dach ma być bezobsługowy przez minimum kilkanaście lat i ja wolałem troszeczkę dopłacić, żeby tak właśnie było

Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2015, 11:31

Zgadzam sie: good 0 bad

No tak, ważne żeby producent był w miarę znany i miał dobrą renomę chociażby na różnych forach. Z tych większych firm to na pewno braas, creaton i roben, to one trzymają większość rynku z tego co się orientuje, i są chyba najbardziej popularni. Słyszałem dużo dobrych opinii o dachówkach Braasa, może powinieneś zapoznać się z ich ofertą, żeby mieć mieć większy przekrój oferty rynkowej. Pozdrawiam :)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2019, 22:03

Zgadzam sie: good 0 bad

To zależy tez od modelu dachówki itd, wagi masz podane w opisach pokrycia. Co do dachówki wiadomo będzie cięższa jednak przy mocniejszych wiatrach sprawdzi się dużo lepiej niż blacha. Od 5 lat mam dachówkę i teraz widzę różnice pod każdym względem oczywiście na plus. Mój model to Opal Standard to stylu rustykalnego domu pasuje perfect!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 stycznia 2019, 22:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Czym się różnią dachówki Koramic od pozostałych? Na pewno formatem - w ofercie są np. bardzo duże dachówki ceramiczne (9 szt. na m2), co u pozostałych producentów raczej się nie zdarza. Im większa dachówka tym bardziej precyzyjna musi być produkcja, żeby dachówki się potem nie wichrowały na połaci. Koramic robi nawet duże dachówki płaskie (model Orea). Konkurencja ma dachówki płaskie w mniejszych formatach, co przekłada się na większą wagę na m2 i wyższe koszty wykonania więźby. Generalnie jednak moim zdaniem dachówki i tak wybiera się w większości sercem, a nie rozumem - po prostu co się komu podoba :)

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2019, 15:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o pokrycia dachowe to moim zdaniem nie ma nic lepszego niż pewna dachówka, której tak łatwo nie da się zerwać, przy gradobiciu tutaj wystarczy wymienić jedną dachówkę a nie cały arkusz blachy jak w blachodachówce. Zobacz co ciekawego przygotował Braas bo naprawdę wygląda to u nich świetnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 września 2019, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

W takim razie możesz również zajrzeć na stronę internetową producenta monier.pl gdzie znajdziesz listę dekarzy, którzy zajmują się wykonywaniem dachów z dachówki i do tego masz pewność, że na pewno zrobią to dobrze szczególnie wykorzystując produkty od Braas i od razu zapoznać się z promocją - House of Braas 2019 trwającą do końca listopada.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 czerwca 2020, 10:54

Zgadzam sie: good 0 bad

A mi fo gustu bardzo przypadły dachówki panelowe od wspomnianego przez Was producenta Braas o profilu płaskim (dokładnie model Quadro) i tutaj warto abyś do nich zajrzał bo możesz mieć rzeczywiście piękny dach za nieduże pieniądze, a poza tym dostępne są w najmodniejszych kolorach.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 września 2020, 09:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja słyszałem bardzo dobre opinie na temat blachodachówek Braas i się nie dziwię bo wyróżniają się od lat jakością, dostępnymi modelami oraz dodatkowymi zabezpieczeniami przed porastaniem i zabrudzeniami.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 354 Grupa: Robimy dach Wiata garażowa zwykle pokryta jest blachotrapezem.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19176 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 380

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >