Ryzyko przy inteligentnym domu

« Powrót do grupy: Inteligentny dom

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

22 listopada 2016, 10:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Słyszałam, że inteligentny dom jest to rozwiązanie wygodne, aczkolwiek niezbyt bezpieczne. Hakerzy poszukują takich osób, obserwują je, łamią kody i wynoszą najcenniejsze rzeczy, bez żadnego śladu.
Jak zadbać o prawidłowe zabezpieczenia?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 stycznia 2017, 11:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Przyznam szczerze, że nie spotkałem się nigdy z czymś takim, ale pewnie masz rację. Jeżeli coś się da złamać to na pewno istnieją osoby, które to mogą wykorzystać. Pamiętajmy jednak, że o wiele prościej jest włamać się za pomocą łoma niż wykorzystując informatykę wyższą więc jednak o bezpieczeństwo aż tak bym się nie obawiał.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 lutego 2017, 12:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Zawsze można inteligentny system alarmowy zamontować ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lutego 2017, 13:02

Zgadzam sie: good 0 bad

nie musisz się tego obawiać, jeżeli system jest dobry i ma hasło to haker go nie złamie, hasło powinno spełniać wymagania odpowiednie 8 liter małe duże i znaki specjalne.

-
chemia dla elektroniki

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lipca 2017, 15:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Złodzieje najbardziej lubią okna. Z tego powodu prawie połowa wszystkich zanotowanych włamań odbywa się właśnie przez nie. Moim zdaniem dom wyposażony w inteligentny system zabezpieczenia będzie lepszym rozwiązaniem niż jego brak. Kto pozostawia swój dobytek bez odpowiedniego zabezpieczenia sam prowokuje włamywaczy. Zamontowanie sterowania roletami zewnętrznymi jest już dużym krokiem w stronę bezpieczeństwa. Już na samy początku warto uwzględnić tą funkcję.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lipca 2017, 10:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz złodzieje czy hakerzy maja co raz to nowsze i lepsze sposoby na kradzież. Trzeba się dobrze zabezpieczać bo można strać cały dorobek swojego życia.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2017, 11:11

Zgadzam sie: good 0 bad

http://cyclowiki.org/
cyclowiki.org

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2017, 22:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi się wydaje, że inteligentny dom jest w miarę dobrym sposobem zabezpieczenia przed złodziejami. Na pewno nie zaszkodzi.Do instalacji możesz podpiąc sobie monitoring, czujniki, alarmy, więc wydaje mi się, że poczucie bezpieczeństwa może tylko wzrosnąć.Pewnie też wszystko zależy od jakości systemów, wykonania instalacji. Polecam w tej kwestii Smart Home Ready - mają fajne opcje i mega solidnie szkolą i doradzają i wykonują projekty - http://www.smarthomeready.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

19 sierpnia 2017, 14:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Póki co jeszcze nie słyszałam o takich przypadkach hakerskich i w sumie nawet się nad tym nie zastanawiałam. Sama uważam, że dom inteligentny to świetna sprawa bo przede wszystkim zwiększa nasze bezpieczeństwo. Na przykład jednym z bardzo przydatnych rozwiązań jest kamerka IP (https://sklep.ferguson.pl/pl/p/SmartHome-Smar t-EYE-100-IP-Cam-bezprzewodowa-kamera-IP/173), którą można monitorować swoje dziecko w kołysce. Dzięki temu zawsze mamy podgląd co się dzieje z naszym dzieciaczkiem i mamy pewność, że nic mu nie jest.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2017, 15:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Przecież nie ma problemu, by w inteligentnym domu zainstalować klasyczne zabezpieczenia w postaci drzwi antywłamaniowych, czy wzmocnionych rolet. W dużym stopniu ograniczy to tego rodzaju problemy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Przydomowa oczyszczalnia Liczba postów: 50 Grupa: Inteligentn... my oferujemy przebudowę szamba na oczyszczalnie ścieków. Zapraszamy po więcej informacji na stronie: [url]https://www.oczyszczalnieprzydomowe -szamba.pl/przebudo...
  • Projekt domu Liczba postów: 68 Grupa: Inteligentn... Myślę, że jednym z fajniejszych elementów inteligentnego domu jest oświetlenie.
  • uchwyty meblowe wpuszczane Liczba postów: 14 Grupa: Inteligentn... Użytkownik Isiek napisał: Ile osób tyle opinii. W poprzednich kuchniach miałam uchwyty i marzyłam o frezach. W tym mieszkaniu spełniłam marzenie. Jestem bardzo....
  • System alarmowy Liczba postów: 134 Grupa: Inteligentn... O ile mi wiadomo, systemy alarmowe łódź są warte rozważenia dla każdego, kto chce chronić swoją własność. Przy rosnącej liczbie kradzieży i aktów wandalizmu, po...
  • Wentylacja mechaniczna Liczba postów: 77 Grupa: Inteligentn... Jeśli chodzi o różnorodność w zakresie dobrej jakości narzędzi, w tym również poszczególnych elementów jak rury wentylacyjne spiro do wentylacji to mogę polecić...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >