STYK BALKONU Z OKNEM

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

17 października 2013, 22:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam! Piszę, ponieważ chciałabym rozwiązać problem, który powstał po odremontowaniu balkonu.
Jest dwóch właścicieli nieruchomości. Ja mam 49%, a pan, który odremontował balkon 51% własności. Ja mieszkam na parterze, a on na piętrze. Łączy nas wspólna klatka schodowa.
Odbudowa balkonu odbyła się już parę lat wstecz, ale dopiero teraz widoczne są skutki tej nieudolnej roboty. Rozpadający się balkon sąsiad postanowił wzmocnić wylewając grubą warstwę betonu. W efekcie posadzka balkonu sięga ponad poziom ramy okna na naszej klatce schodowej. W zasadzie posadzka "wchodzi" na szybę... Deszcze, śnieg i mrozy zrobiły swoje. Farba się odparza, tynki pękają i odpadają. Najgorsze jest to, że tyczy się to także ściany w moim mieszkaniu (tej, na której jest balkon).
Żeby pokazać skalę problemu, załączam zdjęcia:
http://www.fotosik.pl/u/kiim/album/1519558
W związku z powyższym, chciałabym zapytać, jak można rozwiązać ten problem, skoro nie mogę dojść do porozumienia z sąsiadem. Są jakieś przepisy regulujące położenie balkonu względem okna? Takie, którymi mogę wyegzekwować usunięcie przyczyny problemu oraz remont na koszt sąsiada?
Proszę o pomoc!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 lutego 2014, 13:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Droga sądowa.
… lub …
Odrębnym trybem, jest zgłoszenie do Nadzoru Budowlanego o niepoprawnej eksploatacji budynku, działanie ze szkodliwymi skutkami dla konstrukcji budynku.
Ponieważ jesteście współwłaścicielami, może się nie rozstrzygnąć, kto to ma wykonać.
Trzeba pytać u źródeł.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 287

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >