Salon połączony z kuchnią

« Powrót do grupy: Najnowsze trendy

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

28 października 2014, 15:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik stefan085 napisał: Co myślicie o modnych salonach połączonych z kuchnią ?...
Witaj Stefan085 połączenie kuchni i salonu ma swoje wady i zalety i nie zawsze okazuje się dobre. Można jednak wiele zyskać przez takie rozwiązanie, zwłaszcza w małych mieszkaniach.

Zalety
- łatwe przenoszenie posiłków,
- optycznie większe wnętrza,
- możliwość aranżacji wyspy/lady barowej

Wady
- zapachy kuchenne w salonie,
- tłuste opary roznoszące się do innych pomieszczeń,
- hałasy kuchenne w salonie

Aby uniknąć tych wad można wykorzystać wyciąg mechaniczny nad kuchnią, biorąc pod uwagę rozmiar kuchni. Dzięki temu pozbędziemy się zapachu i oparów z kuchni.

Kilka cennych wskazówek możesz znaleźć też w artykule na temat projektowania kuchni. Oprócz tego jak powinna wyglądać dowiesz się też jak ją zlokalizować w domu, zanim on sam powstanie.

--
Pozdrawiamy
Kołodziej & Szmyt - Architekt wnętrz
Franciszka Bartoszka 1/5, Warszawa 00-710, Mazowieckie
tel. (48) 603-674-590, www.kolodziejszmyt.com

Ten post był edytowany przez kolodziej_szmyt dnia: 16 grudnia 2014, 14:58
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 listopada 2014, 20:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Wyciąg mechaniczny pomaga, ale to by chyba musiał być jakiś turbo. Podoba mi się łączenie kuchni z innymi pomieszczeniami, ale może akurat nie z salonem. Np. fajnie wygląda jako jadalnia, kiedy mieści się jeszcze stół: http://www.tresmeble.pl/index.php/katalog-pro duktow/item/3-kuchnia/163-moon. Niby tradycyjna funkcja, ale wyglądem wyczerpuje definicję nowowczesności.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 grudnia 2014, 13:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Zapachy kuchenne w salonie można wyeliminować dzięki temu,że np zainwestujemy w dobry okap kuchenny i w zasadzie po sprawie. Dla mnie osobiście takie rozwiązanie z otwartą kuchnią i połączeniem jej z salonem ma więcej zalet niż wad.


www.DoOzdabiania.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2014, 17:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Otwarte kuchnie na salon to rozwiązanie dobre dla rodziny, które jada poza domem, ewentualnie półprodukty do odgrzania. Inaczej zapachy z kuchni dopadną wszystkich domowników w salonie.Gotowanie brokuł to nie jest przyjemny zapach.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2015, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Nawet jeżeli rodzina jada w domu to nie ma problemu z unoszącymi się zapachami- kwestia dobrego okapu i niczego więcej,przez kilka ładnych lat mieliśmy właśnie taki salon otwarty na kuchnię z aneksem i nikomu to nie przeszkadzało,to też kwestia przyzwyczajenia.

www.Modekor.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 lutego 2015, 08:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem są za równo plusy, jak i minusy takiego połączenia. Jeśli chodzi o plusy, to pomieszczenia takie wydaja się bardziej przestronne, a fajnie urządzane wyglądają super. Jeśli chodzi o minusy, to niestety wszystko co dzieje się w kuchni jest na widoku, więc jeśli zostawisz niepozmywane naczynia, to wszyscy goście będą to widzieli.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lutego 2015, 14:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Przyznam, że nie przekonuje mnie to połączenie. Owszem, ładnie wygląda, ale przecież niejednokrotnie przyrządzane potrawy mają intensywne zapachy. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że sam okap da radę każdemu zapachowi, a już szczególnie, gdy coś przypalimy, potrzebne jest wtedy wierzenie mieszkania - latem to nie przeszkadza, ale zimą? Siedzieć w salonie przy otwartym oknie? Wizualnie tak, ale funkcjonalnie jestem na nie.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 marca 2015, 13:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja widzę większość plusów,no z tym że musimy zainwestować w dobry okap kuchenny oraz nawiewniki do okien aby nie było wilgoci i aby te zapachy nie roznosiły się po całym salonie. Druga kwestia to kolory- te również nie mogą się ze sobą gryźć.


www.Strefa-Domowa.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

20 marca 2015, 19:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Strefy w mieszkaniu przy połączonych pomieszczeniach możemy wydzielić poprzez kolorystykę, ale także podłogę, czy sufit w odpowiednim oświetleniem.

http://www.decoroom.eu/

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2015, 18:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Wcale nie nowy trend ale bardzo funkcjonalny.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Meble drewniane - konkurs Liczba postów: 5 Grupa: Najnowsze t... Dla miłośników drewnianych wyrobów, sucha tarcica bukowa z https://mgj.pl/sucha_tarcica_bukowa/ to doskonały wybór. Idealna do mebli i innych detali w domu czy...
  • Nowoczesna kuchnia. Liczba postów: 479 Grupa: Najnowsze t... W kuchni mam Blum, w łazience Rejs. Jedno i drugie działa, aczkolwiek inaczej. Te drugie trochę ciężej chodzą i wydają taki (sprężynujący?) dźwięk. Jak ktoś wyż...
  • jaka łazienka Liczba postów: 330 Grupa: Najnowsze t... Co do łazienki to moja jest nowocześnie urządzona, jak też tak chcecie to industrialny metalowy stojak na reczniki będzie dobrym wyborem na pewno. Ja jeszcze ni...
  • Meble kuchenne Szczecin Liczba postów: 4 Grupa: Najnowsze t... Szczecin, jako dynamicznie rozwijające się miasto, oferuje bogatą ofertę w zakresie projektowania i produkcji mebli kuchennych. Meble kuchenne stanowią nie tylk...
  • nowoczesne łóżko Liczba postów: 178 Grupa: Najnowsze t... Jeśli oprócz wygody w sypialni zależy Ci również na nowoczesnym wyglądzie poszczególnych mebli, w tym łóżek lewitujących to warto zapoznać się z ofertą przygoto...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >