Ściany - czy uni grunt najlepszy do gruntowania?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2

22 września 2014, 16:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Unigrunt (ten oryginalny, z Atlasa) jest bardzo dobrym produktem pod niemal wszystkie zastosowania - ale pod malowanie to jest średni pomysł.
Każdy z producentów farb lateksowych (a dzis już innych prawie nie ma) wypuszcza swój grunt / emulsję gruntującą pod takie farby. Bardzo dobry jest grunt Śnieżki i w zasadzie potwierdzi to każdy fachowiec.
Natomiast unigrunt Altasa to grunt uniwersalny. Jest "mocny", a jego właściwości są takie, że jeśli pocieknie nam z wałka / pędzla i nie zdążymy od razu tego rozmalowac, to ciężko będzie pokryć farbą szklistą strugę. Dlatego jeśli już ktoś chce gruntować przed malowaniem Unigruntem Atlasa, to najlepiej rozcieńczyć go min. 1:2 z wodą - tak zresztą mówi też producent.
Odradzam kupowanie gruntów za 8-10 zł / 5 litrów z marketów. To się do niczego nie nadaje, równie dobrze można gruntować wodą, będzie jeszcze taniej.
Także przed samym malowaniem zdecydowanie polecam Grunt Śnieżki (w takich szarych wiaderkach). A pod inne zastosowania (płyty, tynk, posadzki) zdecydowanie Atlas Unigrunt lub Ceresit CT 17 - w zależności od potrzeb.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 września 2014, 14:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak, ja bym poszedł w tym kierunku. Tylko pomysl tez o dobrym sprzęcie do malowania, bo bez tego to żaden grunt się nie sprawdzi. Ja z kolei kupiwałem tu: [url]http://www.ciechanowski.pl/ i powiem Ci, ze ułatwiło mi to prace

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 września 2015, 19:52

Zgadzam sie: good 0 bad

zdecydowanie dobrze jest uzyc gruntu zanim zaczniemy malowanie scian, ja zazwyczaj stawiam na grunt akrylowy GA 10 ktory zwiększa przyczepność farby nawierzchniowej

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2017, 16:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dobre, np. głęboko penetrujące grunty dostaniecie w https://impregnaty.biz.pl/grunty-c-7.html ja tam własnie zamawiam do wszelkiego rodzaju prac używam i nigdy nie miałem żadnych kłopotów.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2017, 10:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak u mnie były robione prace wykończeniowe to były stosowane dwa grunty śnieżki: ACRYL-PUTZ® GU40 - uniwersalny i ACRYL-PUTZ® GP41 - głębokopenterujący. Zależy też tam do czego się używa. W 90% przypadków wystarcza ten uniwersalny.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 142 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 293 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >