Sklep meblowy zona-design opinie

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

28 maja 2019, 16:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Hej kupował ktoś może meble ze sklepu https://zona-design.pl/ Widziałem tam dość tani narożnik do salonu tylko jestem ciekawy jak z jakością mebli w tym sklepie, aby po roku czasu nie trzeba było go wymieniać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 maja 2019, 16:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam mam już 3 rok sofę w salonie właśnie ze sklepu zona-design i mimo 4 prań wygląda jak nowa.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 maja 2019, 17:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki za informację. zamówię ten narożnik ze sklepu zona-design jest naprawdę ładny i za niską cenę.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 marca 2020, 21:40

Zgadzam sie: good 0 bad

PRZESTRZEGAM przed zakupami w tym sklepie.
Prowadzą go 2 siostrunie, a towar rozwozi brat czy ktoś tam z rodziny. Nie mają nic na stanie, wszystko sprowadzają na zamówienie. Braciszek przywiózł paczkę o 6 rano, wniósł, postawił w pokoju i podsunął dokument odbioru, w którym na dole było napisane, że nie mam zastrzeżeń do stanu przesyłki. Pół godziny po odbiorze zdecydowałem się przesunąć paczkę w inne miejsce niż postawiona przez dostawcę i okazało się, że karton z jednej strony jest zadarty. Odchyliłem go delikatnie, ale pod spodem styropian był prawie nieruszony. Niestety dopiero po ponad miesiąc rozpakowałem paczkę (tak się złożyło) i okazało się, że jednak pod styropianem uszkodzony został blat.
Złożyłem reklamację i wysłałem zdjęcia paczki zrobione w pół godziny po dostawie, ale siostrunie powołując się na zapisy w regulaminie sklepu i na podpisany dokument odbioru przesyłki od „kuriera” (tak nazywają brata i swój własny transport) reklamacji skutecznie nie uznawały w kolejnych mailach.
A, jaki przy tym cyrk robią, lansując się na sporą firmę? Piszą z adresu reklamacje@, każą sobie przysłać wypełniony protokół zgłoszenia reklamacji do „Działu reklamacji”, odpisują na maile po kilku dniach (niby mają tyle pracy).
Jakich śmiesznych argumentów używały, że niby minął okres, w którym mogą złożyć reklamację do firmy przewozowej (a to ich własny transport), a na koniec korespondencji napisały „Pana roszczenia względem naszej firmy są zupełnie bezpodstawne i nigdy nie powinny mieć miejsca. ”.
Proponuję pokazać siostrzyczkom, że tak się biznesu nie prowadzi i zaufania klientów nie zdobywa.
NIE ZAMAWIAJCIE NIC U TYCH OSZUSTEK!!!
Produkty, które mają w ofercie, można znaleźć gdzie indziej w podobnych cenach. Wystarczy tylko poszukać w internecie 5-10 minut.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >