Stara drewnia szopa - legalizacja

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

7 czerwca 2013, 10:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

proszę o wsparcie przy legalizacji starej drewnianej szopy, która znajduje się na terenie wspólnoty mieszkaniowej.
Sprawa wygląda tak, że szopa znajduje się tam od wieków - jak się wprowadzaliśmy to poprostu tam stała i wiadomo było, że najemca konkretnego lokalu z niej korzystał (została wybudowana mocno przed 1995r. ale nie wiem dokładnie kiedy i kto ją tam postawił - jest to stara kamienica więc zapewne było to bardzo dawno temu).
Współnota mieszkaniowa wezwała nas do zalegalizowania stanu prawnego komórki lub tez jej rozebrania i tutaj pytanie co najlepiej zrobić - poczytałem trochę na forum i i teoretycznie można ją zalegalizować bez ponoszenia kary z tytułu samowoli budowlanej ale zadzwoniłem do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i tam mio powiedziano, że kara będzie i to bardzo wysoka (nie widzę w tym sansu bo to nie my postawiliśmy tą szopę, było to bardzo dawno temu ale mniejsza z tym). Podpowiedzieli mi, że najlepiej jeśli dokonamy rozbiórki i zgłosimy wybudowanie nowej na podstawie zwykłego zgłoszenia ale tutaj pojawia się problem a mianowicie koszty wybudowania nowej szopy i wczesniejszego rozebrania starej. Pytanie w jaki sposób możemy to ominąć i czy możemy zgłosić obecnie istniejącą bez ponoszenia kary za legalizację?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >