Stolarz ,hobbista

« Powrót do grupy: Moja budowa

3 stycznia 2014, 09:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie do ekspertów, czy maszyną Hammera można wiele zdziałać? Kolega jest hobbistą,zajmuje się stolarką,jest posiadaczem austriackiej maszyny - wspomnianego Hammera - w związku z tym rodzi się pytanie, czy przy dalszych pracach stolarskich ta maszyna będzie przydatna, czy do bardziej skomplikowanych rzeczy muszą być inne? np Feldera,które są dla profesjonalistów. Czy schody, drzwi można wykonać tylko tą jedną maszyną? kolega twierdzi, że da radę, a mnie się wydaje,że to zbyt mało aby jedną maszyną wykonywać wszystkie stolarskie prace. Zaznaczam jestem pod tym względem laikiem,ale chciałem udowodnić kumplowi,że jednak racji nie ma.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 stycznia 2014, 18:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Hammer to dobry sprzęt, ale nadaje się raczej do hobbystycznych prac. Jeśli mówimy o schodach czy drzwiach, to radziłbym zaopatrzyć się w coś cięższego. Znajomy może próbować, ale prędzej czy później trafi na szczegół, do którego będzie potrzebował profesjonalnych narzędzi. Jak już lubi dłubać, to przyda mu się maszyna łączona. Jeden zakup, a można jednocześnie ciąć, szlifować i profilować.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 lutego 2014, 15:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Acha,też tak sądziłem,a pisząc o maszynie łączonej masz na myśli np wspomnianego wyżej Feldera?

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lutego 2014, 17:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chcesz, to może być i Felder. Te ich maszyny łączone są dobre. Sam takiej używam i mogę ci ją polecić. Z drugiej strony nie mam doświadczenia z innymi i nie mam porównania. Można byłoby zasięgnąć rady u innych, albo przejechać się na targi i tam zobaczyć różne maszyny w akcji. Sam mam na to ochotę.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2014, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

to jak jestes stolarzem hobbystom to przyda ci sie namiar na kahi http://www.kahi.pl/oferta.php. Maja tam lancuchy, prowadnice, szyny wiec pewnie cos od nich wykorzystasz

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 kwietnia 2014, 16:25

Zgadzam sie: good 0 bad

może mu się przydać jeszcze sprzęt z www.prochera.com.pl/ mają tam dobrej jakości produkty, więc myślę, że warto przejrzeć ich ofertę

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2014, 23:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Miałem dobrego fachowca.http://majstershop.pl/index.php?k25,kolki-do- schodow Dał mi namiary na tanie i dobre kołki do schodów.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2015, 10:29

Zgadzam sie: good 0 bad

jesli o kołki drewniane chodzi, śmiało można zajrzeć i tutaj - http://kolkidrewniane.pl/ wybór ogromny i bez problemu doradzają.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 czerwca 2015, 14:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Widziałem kiedyś cudeńka zrobione przez takiego stolarza hobbystę. Świetne meble z litego drewna, dodatki, ozdoby, ładne i funkcjonalne. Z sercem robione, z wyczuciem. I takie ... niepowtarzalne. Facet na ochy i achy wzruszał ramionami, że tak sobie dłubie, żeby czas na emeryturze zabić.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lipca 2015, 16:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Też wychodzę z założenia że dużo bardziej opłaca sie iść do jakiegoś stolarza i u niego kupić meble niż kupić już takie gotowe. Podobają mi się te które widziałam u tego Pana http://pracowniajawor.pl/pl/sypialnie-i-garde roby.html . Marzy mi się właśnie takie większe łóżko wykonane w ten sposób.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Budowa stalowej hali Liczba postów: 8 Grupa: Moja budowa Cześć hala stalowa w wersji wiata garażowa to idealne miejsce przed dom żeby dopełnić walory estetyczne i chronić pojazdy przed warunkami atmosferycznymi.
  • Czujnik wypełnienia szamba Liczba postów: 14 Grupa: Moja budowa Ja ostatnio miałem problem z kanalizacją a mianowicie w bloku jak sąsiedzi spuszczali wodę w kuchni , myli naczynia to wszystko lądowało u mnie - wybijało ze zl...
  • Logistyka Liczba postów: 37 Grupa: Moja budowa Kurczą mi się magazyny, a transport zaczyna się sypać, dlatego rozważam współpracę z firmą J&M Logistics, która jest cenionym w kraju i za granicą operatorem lo...
  • Meble na wymiar Warszawa Liczba postów: 18 Grupa: Moja budowa Paul Gauguin reprodukcje obrazów to niezwykła możliwość wprowadzenia do naszych domów piękna i egzotyki jego dzieł. Jego barwne kompozycje i egzotyczne motywy p...
  • panele fotowoltaiczne Liczba postów: 21 Grupa: Moja budowa Warto obecnie inwestować w panele fotowoltaiczne? zestaw narzynek i gwintowników

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >