Styropian od wewnątrz

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

28 kwietnia 2010, 15:11

Zgadzam sie: good 1 bad

Czasami jest możliwe takie izolowanie, ale zawsze po wykonaniu stosownych obliczeń cieplno-wilgotnościowych dających rozwiązanie eliminujące kondensację pary wodnej w ścianie. Ponadto, przy izolowaniu od środka wpadamy w potężną pułapję mostków cieplnych! Każde połączenie ścian zewnętrznych ze ścianami wewnętrznymi i stropami to ogromne mostki cieplne. Wprawdzie można izolować obustronnie każdy strop i każdą ścianę wewnętrzną stykającą się z zewnętrzną, ale koszty i szpecenie wnętrza szybko wybiją z głowy takie ocieplanie - chyba, że dotyczy to prostych domów parterowych bez użytkowego poddasza i ściankami działowymi wyłącznie lekkimi.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 maja 2010, 22:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam ponownie.Ja mysle ze mozna tez izolowac od srodka ale trzeba spelnic jeden podstawowy warunek tj.kazde izolowane pomieszczenie musi posiadac bdb.wentylacje cyrkulacyjna aby nie dopuszczac do skraplania sie pary lub wilgotnego powietrza w pomieszczeniu.Zjawisko skroplonej pary widac zawsze na oknach plastikowych w budynkach ocieplonych na zewnatrz lub wewnatrz a jest to wina zlej wentylacji pomieszczen.Poza tym sam czlowiek oddychajac wprowadza pare do pomieszczenia.Przez okna plastikowe (zle ich uzytkowanie)i zla wentylacje wilgoc bedzie tez w budynkach izolowanych na zewnatrz.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 maja 2010, 16:14

Zgadzam sie: good 1 bad

Izolowanie od wewnątrz wymaga układu domu parterowego ze ścianami zewnętrznymi po obwodzie i wszystkimi ścianami wewnątrz działowymi montowanymi po izolacji termicznej. W każdym innym przypadku, mamy do czynienia z bezsensowną walką z mostkami cieplnymi! W każdym przypadku niezbędne są obliczenia cieplno-wilgotnościowe eliminujące kondensację pary wodnej oraz mostki cieplne.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 września 2010, 03:45

Zgadzam sie: good 0 bad

witam mam pytanie kompletnie nie znam się na budownictwie wprowadzialam się do męża 2 lata temu(dawniej dom przez 4 lata był nie zamieszkały) był grzyb spryskaliśmy ściany preparatem przeciwgrzybicznym i położyliśmy tapetę po pół roku grzyb wyszedł teraz chce skuć ścianę,tynk położyć na nowo spryskać przeciwgrzybicznym preparatem położyć na to styropian i znów tynk czy grzyb nie wyjdzie znów po paru miesiącach??

Zgłoś | Cytuj | Link

17 września 2010, 14:47

Zgadzam sie: good 0 bad

wyjdzie!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 października 2010, 23:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z Radex i JBZ. Ocieplenie budynku od środka jest dopuszczalne tylko w niektórych przypadkach. Najpierw należy jednak sprawdzić warunki cieplno-wilgotnościowe w przegrodzie. Oblicza się to zgodnie z normą PN EN ISO 13788.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 listopada 2010, 23:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik JBZ napisał: Izolowanie od wewnątrz wymaga układu domu parterowego ze ścianami zewnętrznymi po obwodzie i wszystkimi ścianami wewnątrz działowymi montowanymi po izolacji termicznej. W każdym innym przypadku, mamy do czynienia z bezsensowną walką z mostkami cieplnymi! W każdym przypadku niezbędne są obliczenia cieplno-wilgotnościowe eliminujące kondensację pary wodnej oraz mostki cieplne.

Jakoś Pańskie wywody nie mogą mnie przekonać do tego że w niektórych wypadkach można izolować budynek od wewnątrz. Bardzo proszę o symulację takiego przypadku i pokazanie na wykresie, że naprawdę jest tak jak Pan twierdzi. P. JBZ chyba to Panu nie sprawi wielkiego problemu z wykonaniem symulacji. Z góry dziękuję za wyprowadzenie mnie i wielu innych użytkowników tego forum z błędnego myślenia.
pozdrawiam

janek

Zgłoś | Cytuj | Link

6 października 2011, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

witam mam zapytanie do kogoś kto wie naprawdę o czym mowa chodzi o ocieplenie ścian wewnątrz mieszkania nowe budownictwo!!! ściany kuchni łazienki i pokoju czy jako takie ocieplenie nie spowoduje że styropian będzie się utleniał a tynk gipsowy z niego przy okazji odpadał, a jeszcze jedno jakiś czas po wytynkowaniu ścian zauważyłem wielką plamę na ścianie było to prawdo podobnie jakieś zalanie. jeżeli znajdzie się ktoś kto mógł by mi doradzić proszę o kontakt.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 października 2011, 15:59

Zgadzam sie: good 0 bad

noo to pewnie albo ktoś Cie zalał albo gdzieś masz przeciek ???!!

Zgłoś | Cytuj | Link

1 stycznia 2013, 12:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Odpowiedź do "sebastiana". Każde ocieplenie od środka powinno być poprzedzone analizami cieplno-wilgotnościowymi. Należy znać budowę przegród, które zamierzasz dodatkowo ocieplić, grubości poszczególnych warstw także. Taka analiza pozwoli ustalić, czy w ogóle w danym przypadku jest możliwe ocieplenie ogrzewanych pomieszczeń od środka. Każde takie działanie, szczególnie w budownictwie mieszkaniowym - bloki wielorodzinne - powinno uzyskać zgodę administracji budynku. Ocieplenie ścian w bloku od wewnątrz może skutkować zaburzeniami przepływu wilgoci w przegrodach wewnętrznych(pomiędzy mieszkaniami) i zewnętrznych.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenia domu - jaki styropian ? Liczba postów: 34 Grupa: Robimy izol... Zanim zabierzesz się za remont poddasza, poczytaj sobie o piance PUR zamiast znowu wymieniać na wełnę. Nie dość że łatwiej się ją aplikuje, nie jest łatwopalna....
  • Ocieplenie poddasza pianką Liczba postów: 113 Grupa: Robimy izol... Użytkownik NikolMleczko napisał: może ktoś z forumowiczów poleci dobry pistolet do pianki Mogę polecić od Komatz https://www.komatz.pl/kategoria-produktu /akce...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >