Suprema

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 36 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

13 marca 2008, 17:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!
Szczytowe ściany dwupiętrowego bloku, w którym mieszkam docieplone są supremą od około 15 lat. W tej chwili budynek będzie docieplany styropianem. Moje pytanie brzmi: czy wskazane jest zdjęcie supremy, a potem docieplanie tych ścian styropianem, czy suprema może zostać? Czy jeśli suprema zostanie, będzie miała ona takie same właściwości izolacyjne, czy gorsze od styropianu? Proszę o pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 marca 2008, 17:10

Zgadzam sie: good 0 bad

O tym, czy zastosować styropian czy inną termoizolację oraz czy supremę pozostawić, decyduje się po wykonaniu stosownych obliczeń cieplno-wilgotnościowych, a nie modą.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 kwietnia 2008, 02:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Suprema ma gorsze parametry izolacyjne niż styropian.
Nie oznacza, czy trzeba zdejmować. Można dołożyć.
Warunek - podłoże musi być stateczne/nośne. Dużo zależy jak klejona jest suprema, czy na niej jest siatka szklana, czy Rabbitza itd.

Na niestatecnym podłożu grubo otynkowanym np. suprema + 1 cm tynku na siatce Rabbitza , może całość odpadać.

I nie ma to nic wspólnego z modą. To statyka. Polecam przedmówcy.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 lipca 2011, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

20 kilka lat temu, podczas remontu drewnianego budynku supremę zamocowano do ścian za pomocą zwykłych gwoździ i podkładek papowych, od gwoździa do gwoździa przyciśnięto to wszystko drutem miedzianym. Efekt jest taki że dziś tynki wyglądają jak by były położone wczoraj. Bez żadnych siatek, tak to ma się do statyki, Szanowny Panie Inżynier

Zgłoś | Cytuj | Link

23 grudnia 2011, 12:48

Zgadzam sie: good 0 bad

witam.
poszukuje firmy, która sprzedaje właśnie te płyty ,,suprema". Czy ktoś mógłby dać jakiś namiar do takiej firmy??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 marca 2012, 12:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: nieinżynier napisał: 20 kilka lat temu, podczas remontu drewnianego budynku
supremę zamocowano do ścian za pomocą zwykłych gwoździ
i podkładek papowych, od gwoździa do gwoździa
przyciśnięto to wszystko drutem miedzianym. Efekt jest
taki że dziś tynki wyglądają jak by były położone
wczoraj.


Czasem dawniejsze sposoby mocowania materiałów do termoizolacji okazują się skuteczne i trwałe. W mojej opinii warto zwrócić uwagę na te rozwiązania, ale należy też brać pod uwagę nowe możliwości pojawiające się na rynku budowlanym.

---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2012, 19:23

Zgadzam sie: good 0 bad

mieszkam w po niemieckim bloku który z zewnątrz został ocieplony ale ściana od strony klatki schodowej nie .na tej ścianie mam wilgoć i ucieka nią ciepło . od strony klatki nie mozna ocieplić tej ściany bo sa liczniki podpowiedziano mi że mogę zrobić to za pomocą supremy od środka - czy zda to egzamin ?

Zgłoś | Cytuj | Link

4 września 2013, 22:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Ocieplanie od środka ma też dużo wad ponieważ klatka to masz pomieszczenie nieocieplane i ocieplanie od wewnątrz będzie powodować szybsze skraplanie się wody w materiale konstrukcyjnym, wilgoć będzie wyłazić po drugiej stronie ale też po części w Twoim pokoju, będzie się skraplać na styku styropian/tynk i będzie "spływać" na dół. Dlatego w ocieplaniu od środka należy zapewnić szczelinę wentylacyjną żeby osuszać powierzchnię.

Oczywiście czy takie ocieplenie zda egzamin musiałbyś również sprawdzić tak jak wszyscy poprzednicy radzą innym bo: Czy dana temperatura na powierzchni Cię zadowala i czy tak w ogóle się opłaca w takie coś bawić. Okej można wydać kasę ale co z tego przyjdzie. Suprema jako materiał jest gorsza od styropianu ja bym się zastanowił i tak jeśli już chcesz podejść do tego poważnie od środka to styropian XPS 2-3 cm zawsze lepiej jak suprema O.o a bez sensu kasa przynajmniej nie jest wydana - no chyba że chcesz uwzględnić przenikanie wilgoci przez supremę ale wątpię czy ma wystarczająco dobre parametry żeby zabezpieczyć przed wilgocią.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2016, 12:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. I prosze o opinie jakiegoś rzeczoznawcy, odnosnie supremy. Mieszkam w bloku z około lat 80. Jest zbudowany z cegly i ceglanych pustaków bardzo mocno przypominających dzisiejszy poroterm. Czyli z tak zwanych ciepłych materiałów. W moim mieszkaniu jest ocieplony od srodka supremą. Na zebraniu zgm poinformowal nas iz jest duzo skarg na przemarzanie ścian w niekturych mieszkaniach. Ze wzgledu na tą sytuacje zarząd postanowił ocieplić cały blok. Teraz nurtuje mnie pytanie. Gdy budynek zostanie ocieplony syropianem to czy w moim mieszkaniu kture jest ocieplone supremą nie będzie wychodzić wilgoć i grzyb? Nie jestem znawca ale z tego co mi wiadomo to ocieplona sciana z dwóch stron nie będzie odprowadzac wilgoci. Powstanie według mnie cos na wzór termosu. Prosze o opinie.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 czerwca 2017, 07:26

Zgadzam sie: good 0 bad

A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. Wszystkie szczegóły znajdziecie na www.Salus-expo.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 36 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 750 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...
  • Siatka na elewacje? Liczba postów: 27 Grupa: Robimy izol... Szanowni Państwo, Zastosowanie siatki jest niezbędne, aby w ustabilizować podłoże oraz zapobiegać powstawaniu pęknięć na elewacji, zwłaszcza na łączeniach styro...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 301

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >