Szambo betonowe, czy plastikowe?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

7 października 2015, 06:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak się komuś chce, to pewnie warto, ja jaednak nie miałem aż takich wielkich ambicji i wolałem tradycyjne szambo betonowe niż przydomowa oczyszczalnię scieków.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 października 2015, 11:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Także jestem zdania,ze szambo betonowe będzie lepszym rozwiązaniem,szczególnie jeżeli zależy nam na jakości i solidności przez lata. Plastik niestety tego nie gwarantuje.

www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 października 2015, 19:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale cos w TV słyszałem, że szamba mają być wycofywane. Bo UE nakazuje założenie wodociągów we wszystkich gminach

Zgłoś | Cytuj | Link

2 listopada 2015, 09:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: tigra napisał: Jak się komuś chce, to pewnie warto, ja jaednak nie
miałem aż takich wielkich ambicji i wolałem tradycyjne szambo betonowe niż przydomowa
oczyszczalnię scieków.


Też jestem zdania, że szambo betonowe to dużo lepszy pomysł. Łatwo można znaleźć w końcu materiały do jego budowy, tutaj przykład http://samborauto-pol.pl/kregi-betonowe/ a poza tym ma się pewność, że posłuży na dłużej. Plastikowa oczyszczalnia ścieków jakoś do mnie nie przemawia.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2015, 14:20

Zgadzam sie: good 0 bad

U nas znajduje się betonowe szambo i uważam to za zdecydowanie lepsze rozwiązanie niz plastik,na pewno trwalsze i solidne,ale też zarazem droższe.

www.Oze.Sklepna5.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 listopada 2015, 21:19

Zgadzam sie: good 0 bad

tez miałem wcześniej szambo, ale po wielu latach jakoś się rozszczelniło i stwierdziliśmy ze może lepiej zainwestować w coś nowocześniejszego. Ostatecznie wybrałem przydomową oczyszczalnię ścieków, bo w dłuższym okresie czasu wychodzi to sporo taniej niż szambo no i nie ma takich nieprzyjemnych zapachów. W tej firmie http://www.frukko.pl jest spory wybór szamb ale , mogą też zaprojektować oczyszczalnię specjalnie dla was.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 listopada 2015, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie betonowe, jest mniej awaryjne i nie zanieczyszcza środowiska :) Ja mam betonowe firmy http://chelm.bratbet.pl/ i każdemu mogę gorąco polecić. Szambo nie wybija, nie pęka, nie wydziela zapachów :)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 listopada 2015, 09:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja stawiam na nowoczesne rozwiązania które z czasem przynoszą oszczędności. Szambo już dawno zastąpiła przydomowa oczyszczalnia ścieków. Nie mogę powiedzieć że jest to super drogie rozwiązanie bo zdobyłem dofinansowanie dzięki czemu koszt się sporo zmniejszył. Poza tym natrafiłem na porządną niedrogą firmę z Łasku niedaleko Łodzi. www.zieloneoczyszczalnie.pl Pomogli mi z dokumentami i w jeden dzień uporali się z montażem.
Co ważniejsze zaoszczędzam teraz na wywozie nieczystości i wykorzystuję oczyszczoną wodę (II klasa czystości) do picia się nie nadaje ale do podlewania roślin w sam raz. Inwestycja szybko się zwraca. Przelicz sobie ile wydajesz rocznie na wywóz nieczystości a ile wydasz jeśli wywóz będzie tylko raz w roku. No i oczywiście jeszcze odzyskane metry wody.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2015, 09:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko się zgadza i taka przydomowa oczyszczalnia ścieków to faktycznie najlepsze i ekologiczne rozwiązanie,tylko z tego co mi wiadomo to początkowa inwestycja jest dosyć wysoka,kosztowna,prawda?


www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lutego 2016, 18:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też jestem za oczyszczalnią. Jej większy niż szamba koszt i tak się z czasem zwraca a potem to wychodzi zdecydowanie taniej bo minimum 100 zł za jednorazowy wywóz nieczystości zostaje w kieszeni no i przynajmniej mnie głowa nie boli o to, że mam pamiętać o tym wywożeniu. Mamy oczyszczalnię z firmy Maro, działa jak trzeba, o nic się nie martwię. Szambo to dla mnie przeszłość.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >