Szambo betonowe, czy plastikowe?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

2 sierpnia 2015, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak, jak w temacie. Czy szamba betonowe są rzeczywiście takie szczelne, jak wszyscy mówią? Proszę o wypowiedź kogoś, kto ma na ten temat jakąś wiedzę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 sierpnia 2015, 21:01

To zależy od wielu czynników. Jedno betonowe od jednego producenta może być super szczelne i wytrzymałe, a drugie od innego źle zamontowane, albo słabej jakości może przeciekać bardzo. Według mnie bardzo dużo zależy od producenta i tego jakiej jakości są jego produkty.
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 sierpnia 2015, 23:02

Jaki materia i producent takie szambo. Na pewno za najniższą cena nie idzie jakość i nie ma co się tu oszukiwać :)

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2015, 20:59

zgadzam się ja też się wahałem nad wyborem czy trochę zaoszczędzić chociaż na szambie ale szybko znajomi wybili mi z głowy ten pomysł i kupiłem porządne betonowe szambo.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 sierpnia 2015, 17:07

A w czym jest lepsze od plastikowego?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 sierpnia 2015, 22:11

a ktoś mówi, że są lepsze?? Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy i jaki mamy budżet generalnie. Wszystko zależy od wielu czynników.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 września 2015, 13:51

Zgadzam się z przedmówcą. Wybó zbiornika na ścieki to indywidualna sprawa, zależna w 100% od zapotrzebowania. Ja zdecydowałem się na betonowe szambo, ponieważ wydaje mi się bardziej trwałe i solidniejsze.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 września 2015, 20:53

Również raczej stawiałbym na betonowe trwałość na uszkodzenia oraz wytrzymałośc przemawia według mnie włąsnie za nimi :)

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2015, 13:08

Plastikowe może być np bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne czy też szkodliwe działanie zimna,mrozów i musisz wziąć ten fakt pod uwagę. Z doświadczenia radziłbym wybrać betonowe.

www.elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

27 września 2015, 07:27

Ja rozważam zakup przydomowej oczyszczalni ścieków z http://www.prox.info.pl/ Słyszałem, że mają najwyższej jakości zbiorniki. Właśnie budujemy dom i szambo nie wchodzi w grę. Poza tym podobno można starac się o dotację na poś.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

• jakie ogrzewanie wybrać? gazowe czy elektryczne Liczba postów: 247 Grupa: Robimy inst... Hmm... wydaje mi się, że najlepiej jeśli chodzi o ogrzewanie, jest to rozwiązać w sposób zautomatyzowany. Takie inteligentne rozwiązania jak te opisane tutaj ht...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 59 Grupa: Robimy inst... Jeżeli chodzi o przydomową oczyszczalnię ścieków, to faktycznie ma ona same plusy i też w praktyce nie jest droga pod katem jej instalacji, mój znajomy ją posia...
  • Jaki wybrać system ogrzewania? Węgiel czy Gaz? Liczba postów: 27 Grupa: Robimy inst... A ja teraz zaopatruję się w opał w Hurtowni KGM https://kgmhurtowniaopalu.pl/ . Dopiero niedawno przekonałem się jak dobry jest węgiel w 100% z polskich kopalń....
  • jakie ogrzewanie ? Liczba postów: 454 Grupa: Robimy inst... Użytkownik Gość: yetka napisał: Myślimy o przejściu na pellet, łatwo się go przechowuje? Ile go się zużywa mniej więcej przy metrażu 150m2? Witam! Pellet należ...
  • Jaki pellet? Liczba postów: 94 Grupa: Robimy inst... Jeśli Twoje mieszkanie zostało zalane, trzeba je dokładnie osuszyć. Nie wystarczy samo zlikwidowanie przyczyny zalania. Na pewno przyda się tez Osuszanie posadz...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 211

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >