Szkodliwosć miedzi- woda pitna??

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

27 listopada 2006, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy mogę użyć rur miedzianych w instalacji wody pitnej? Słyszałam, że związki chemiczne przedostają się z takich rur do wody? Czy to prawda?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 listopada 2006, 13:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Rury miedziane są dopuszczone do stosowania w instalacjach wodociągowych. Należy się liczyć z tym, że jony miedzi będą uwalniać się do wody. Do tego- miedź jest podatna na erozję - wymywa się pod wpływem zanieczyszczeń stałych w wodzie, zwłaszcza przy dużych prędkościach przepływu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 stycznia 2007, 22:06

Zgadzam sie: good 0 bad

miedz zabija bakterie które rozwijają się podczas przygotowania c.w.u. poniżej temp.50

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lutego 2007, 23:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Z obecnie dostępnych materiałów - własnie miedź, moim zdaniem, jest najbardziej odpowiednia do zrobienia instalacji wodnej. Jak już wyżej napisano - zabija zarazki, podobnie jak srebro i złoto. Ze względu na te właściwości używano jej do wyrobu naczyń do przechowywania wody.
Zresztą jaką masz alternatywę ? Stal która zarośnie po 5 latach ? A może "plastik" ? Fakt że tani i łatwy do samodzielnego złożenia instalacji. Tyle że pomyśl : ile związków 20lat temu dopuszczonych do obrotu, supernowoczesnych i tanich, dziś uznawanych jest za rakotwórcze ???

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2011, 14:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o tradycyjną instalację c.o. z grzejnikami to najodpowiedniejszym wyjściem jest właśnie miedź, ze względu na anty dyfuzyjność, co zapobiega korozji grzejników. Jeżeli chodzi o instalację wodociągową to również miedź jest dużo lepszym rozwiązaniem niż tworzywa sztuczne, głównie ze wzglęfu na wysoką higieniczność, rury miedziane nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia substancji. Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 stycznia 2017, 11:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Tutaj sobie sprawdzisz parametry wody : http://blog.chelchowski.pl/2017/01/11/parametry-wody-pitnej/ powiem ci że warto się dowiedzieć co i jak.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 kwietnia 2017, 20:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Też się o tym naczytałem i żeby pozbyć się wszystkich wątpliwości, zrobiłem wszystko w plastikach. Wodę mam doprowadzona ze studni i niestety nie jest najlepszej jakości, myślę o zastosowaniu https://sklep.akwa-terma.com.pl/filtry-przemy slowe jakie filtry macie zastosowane u siebie aby oczyścić odpowiednio wodę? W domu będę miał małe dziecko i muszę mieć pewność że woda będzie czysta, oczywiście po uprzednich badaniach.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 kwietnia 2017, 09:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Miedz to najbardziej odpowiedni materiał na tego rodzaju zastosowanie.
Same plusy - działanie bakeriologiczne

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lutego 2018, 19:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wiem dokładnie czy akurat zawartość miedzi w wodzie jest bardzo szkodliwa, ale na pewno zanieczyszczenie metalami cięzkimi, takimi jak rtęć, ołów już jest. Wydaje mi sie, ze w większosći domów w Polsce jakość wody jest naprawdę kiepska, więc w każdym domu przydał by się odżelaziacz, zmiękczacz i dobry filtr uzdatniajacy.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 maja 2018, 17:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie znam się na rurach, także nie wiem czy miedź jakoś negatywnie wpływa na wodę. Jednak jak chcesz zdrową pić wodę to na pewno warto postawić na zakup dzbanka filtrującego. Z tego co słyszałam od znajomych to tutaj https://strefafiltrow.pl/dzbanki-filtrujace.h tml opłaci się kupić taki produkt. Także możecie sobie tam zerknąć.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 139

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >