Trendy na ścianę

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

26 września 2016, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Płyty betonowe ścienne tzw. beton architektoniczny sprawdzają się doskonale jako okładziny ścienne w nowoczesnych
pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych jako beton dekoracyjny.
Niezwykła wytrzymałość mechaniczna przy minimalnej grubości to cecha wyróżniająca nasze płyty wśród wielu innych.
Właśnie lekkość płyt FASADA PANEL decyduje o ich szerokim zastosowaniu i łatwości montażu we wnętrzach nawet na konstrukcji lekkich ścian działowych.Nie potrzebują specjalnie wytrzymałych podłoży i belek nośnych.
Płytę można przyklejać do ścian ogólnie dostępnymi klejami budowlanymi lub przykręcać do
ścian i konstrukcji lekkich specjalnie dedykowanymi wkrętami. Kolejnym sposobem
montażu dekoracyjnego jest nawiercanie płyty i przykręcanie jej ozdobnymi śrubami.Zdjęcia w galerii lub www.plytymgo.com

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 października 2016, 13:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozwiązanie z płytami architektonicznymi jest jednak bardzo kosztowne. Znacznie tańsze jest zastosowanie ścian 2-warstwowych z warstwą izolacji styropianem np. Grafitowym Knauf Therm Expert Fasad (dla zmniejszenia wymaganej grubości) i na to tynk strukturalny imitujący np. beton architektoniczny (kilka firma taki oferuje). Widziałem efekty "na żywo" - praktycznie nie do odróżnienia a poziom cen zupełnie inny.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 lutego 2017, 10:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak dla mnie to nie brzmi interesująco i ciekawie. Prędzej zdecydowałbym się na kamień dekoracyjny.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lutego 2017, 22:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Zamiast kamienia dekoracyjnego sensowniejszy pomysł to cegły klinkierowe ręcznie formowane. Mają przyjaźniejszą fakturę i wyglądają bardzo nietypowo. Szczególnie mam na myśli takie, które mają ręcznie formowane lico i które są na swój sposób unikalne. Polecam np. cegłę Cassia Longa albo Long John - to są bardzo nietypowe cegły klinkierowe, które jeszcze kilka lat temu w ogóle nie były dostępne w Polsce. A teraz już je widziałem w kilku mieszkaniach wykończonych w stylu loftowym. Wyglada to absolutnie genialnie! Cegły są długie, ale stosunkowo niskie i w sumie w ogóle nie wyglądają jak klinkier.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 marca 2017, 20:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam cegły ręcznie formowane - Vandersanden. Fakt, nie są tanie, ale swietnie wygladaja i wytrzymują naprawdę wiele lat.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 marca 2017, 23:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Piękne cegły ręcznie formowane robi firma Terca. Ja mam jedną ścianę obłożoną płytkami ręcznie formowanymi i to też wygląda bardzo fajnie. Natomiast w przedsionku mam cegłę Agra - w żywym kolorze i też z formowanym licem.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2017, 20:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Dekoracyjne panele ścienne imitujące surowy beton, to rozwiązanie dość kosztowne, wymagające przestrzeni (nie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których walczy się o każdy centymetr) oraz nie nadające się do samodzielnego montażu. Alternatywną propozycją imitującą ścianę betonową jest drobnoziarnisty tynk mineralny Magnat Style. To dekoracja, która nie zabiera przestrzeni, nie obciąża kieszeni i można ją wykonać samemu, a efekt końcowy do złudzenia przypomina beton gładki, efekt deskowania lub stalowej formy (wg wybranego na etapie realizacji sposobu wykończenia).

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Magnat

Zgłoś | Cytuj | Link

13 listopada 2017, 10:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Trendy na ścianę? Beton architektoniczny może być, teraz też bardzo popularne jest zastosowania kamienia dekoracyjnego.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 grudnia 2017, 04:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak, to prawda. Kamień dekoracyjny, beton i farby strukturalne to bardzo interesująca propozycja na wykończenie ścian, jednej ściany lub jej fragmentu w pomieszczeniu. Taka dekoracja jest urozmaiceniem klasycznie gładkich powierzchni.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Zgłoś | Cytuj | Link

29 stycznia 2021, 07:26

Zgadzam sie: good 0 bad

I jak udało się już wykończyć wnętrze, czy też są jeszcze osoby które szukają inspiracji? W mojej ocenie jeżeli chodzi o ciekawe aranżacje ścian, to warto zastanowić się nad ciekawymi dekoracjami, jak plakaty, obrazy, czy też kolaże zdjęć. Pozwalają skutecznie dopełnić wnętrze i jednak poczuć się tam dużo przytulniej kiedy mieszkanie ma nasze motywy. Jak po remoncie też nie chcecie od razu wiercić w ścianach to sprawdźcie sobie tesa https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/mocowani e-i-wieszanie i ich mocowania oraz wieszanie bez zbędnego wiercenia.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19190 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >