Trendy na ścianę

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

26 września 2016, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Płyty betonowe ścienne tzw. beton architektoniczny sprawdzają się doskonale jako okładziny ścienne w nowoczesnych
pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych jako beton dekoracyjny.
Niezwykła wytrzymałość mechaniczna przy minimalnej grubości to cecha wyróżniająca nasze płyty wśród wielu innych.
Właśnie lekkość płyt FASADA PANEL decyduje o ich szerokim zastosowaniu i łatwości montażu we wnętrzach nawet na konstrukcji lekkich ścian działowych.Nie potrzebują specjalnie wytrzymałych podłoży i belek nośnych.
Płytę można przyklejać do ścian ogólnie dostępnymi klejami budowlanymi lub przykręcać do
ścian i konstrukcji lekkich specjalnie dedykowanymi wkrętami. Kolejnym sposobem
montażu dekoracyjnego jest nawiercanie płyty i przykręcanie jej ozdobnymi śrubami.Zdjęcia w galerii lub www.plytymgo.com

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 października 2016, 13:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozwiązanie z płytami architektonicznymi jest jednak bardzo kosztowne. Znacznie tańsze jest zastosowanie ścian 2-warstwowych z warstwą izolacji styropianem np. Grafitowym Knauf Therm Expert Fasad (dla zmniejszenia wymaganej grubości) i na to tynk strukturalny imitujący np. beton architektoniczny (kilka firma taki oferuje). Widziałem efekty "na żywo" - praktycznie nie do odróżnienia a poziom cen zupełnie inny.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 lutego 2017, 10:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak dla mnie to nie brzmi interesująco i ciekawie. Prędzej zdecydowałbym się na kamień dekoracyjny.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lutego 2017, 22:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Zamiast kamienia dekoracyjnego sensowniejszy pomysł to cegły klinkierowe ręcznie formowane. Mają przyjaźniejszą fakturę i wyglądają bardzo nietypowo. Szczególnie mam na myśli takie, które mają ręcznie formowane lico i które są na swój sposób unikalne. Polecam np. cegłę Cassia Longa albo Long John - to są bardzo nietypowe cegły klinkierowe, które jeszcze kilka lat temu w ogóle nie były dostępne w Polsce. A teraz już je widziałem w kilku mieszkaniach wykończonych w stylu loftowym. Wyglada to absolutnie genialnie! Cegły są długie, ale stosunkowo niskie i w sumie w ogóle nie wyglądają jak klinkier.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 marca 2017, 20:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam cegły ręcznie formowane - Vandersanden. Fakt, nie są tanie, ale swietnie wygladaja i wytrzymują naprawdę wiele lat.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 marca 2017, 23:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Piękne cegły ręcznie formowane robi firma Terca. Ja mam jedną ścianę obłożoną płytkami ręcznie formowanymi i to też wygląda bardzo fajnie. Natomiast w przedsionku mam cegłę Agra - w żywym kolorze i też z formowanym licem.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2017, 20:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Dekoracyjne panele ścienne imitujące surowy beton, to rozwiązanie dość kosztowne, wymagające przestrzeni (nie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których walczy się o każdy centymetr) oraz nie nadające się do samodzielnego montażu. Alternatywną propozycją imitującą ścianę betonową jest drobnoziarnisty tynk mineralny Magnat Style. To dekoracja, która nie zabiera przestrzeni, nie obciąża kieszeni i można ją wykonać samemu, a efekt końcowy do złudzenia przypomina beton gładki, efekt deskowania lub stalowej formy (wg wybranego na etapie realizacji sposobu wykończenia).

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Magnat

Zgłoś | Cytuj | Link

13 listopada 2017, 10:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Trendy na ścianę? Beton architektoniczny może być, teraz też bardzo popularne jest zastosowania kamienia dekoracyjnego.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 grudnia 2017, 04:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak, to prawda. Kamień dekoracyjny, beton i farby strukturalne to bardzo interesująca propozycja na wykończenie ścian, jednej ściany lub jej fragmentu w pomieszczeniu. Taka dekoracja jest urozmaiceniem klasycznie gładkich powierzchni.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Zgłoś | Cytuj | Link

29 stycznia 2021, 07:26

Zgadzam sie: good 0 bad

I jak udało się już wykończyć wnętrze, czy też są jeszcze osoby które szukają inspiracji? W mojej ocenie jeżeli chodzi o ciekawe aranżacje ścian, to warto zastanowić się nad ciekawymi dekoracjami, jak plakaty, obrazy, czy też kolaże zdjęć. Pozwalają skutecznie dopełnić wnętrze i jednak poczuć się tam dużo przytulniej kiedy mieszkanie ma nasze motywy. Jak po remoncie też nie chcecie od razu wiercić w ścianach to sprawdźcie sobie tesa https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/mocowani e-i-wieszanie i ich mocowania oraz wieszanie bez zbędnego wiercenia.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...
  • Jakie pustaki? Liczba postów: 131 Grupa: Stawiamy śc... Dla planowanej w Olsztynie szukam niezawodnej firmy do wywozu gruzu, która mogłaby sprostać wymaganiom projektu komercyjnego. Czy firma Zamów-Kontener https://z...
  • Fototapety i inne. Liczba postów: 1193 Grupa: Stawiamy śc... Decydując się na współprace ze specjalistami nie marnujecie swojego czasu oraz pieniędzy. Jeżeli szukacie inspiracji do aranżacji Waszych wnętrz, to zdecydowani...
  • Wilgoć w ścianach Liczba postów: 4 Grupa: Stawiamy śc... Wilgoć na ścianach to poważny problem, którego nie powinniśmy bagatelizować. Im wcześniej wykryty - tym szybciej można z nim zawalczyć. Trzeba jednak znaleźć pr...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 311

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >