Ustne rozwiązanie umowy wynajmu mieszkania

« Powrót do grupy: Rynek wtórny - kupno-sprzedaż, najem

26 czerwca 2007, 01:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
mam pytanie odnośnie wynajmu mieszkania. Wynajełam mieszkanie w lutym tego roku na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia- umowa została zawarta w formie pisemnej. Nieoczekiwanie i nagle musiałam wyjechac za granicę dlatego tez poinformowałam ustnie właścicielkę mieszkania o tym fakcie, co ona przyjeła do wiadomości, uznajac jako rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym. Umówiłyśmy się nawet, że jeśli pojawią się jakieś dodatkowe rachunki po moim wyjeździe, to zostana one zapłacone z kaucji. Otrzymałam na to zgode i od 1 kwietnie mieszkanie zostało przeze mnie opuszczone.Niniejszym umowa została rozwiązana. Jednak po 3 miesacach właścicielka zwraca się do mnie z nakazen zapłaty za 3 miesiące wynajmu, gdyż nie umowa nie została rozwiązana pisemnie. Powiadamia mnie o tym dopiero 3 miesiące po tym jak juz nie mieszkam w jej mieszkaniu. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy ma do tego prawo- wszystkie rachunki zostały uregulowane na bierząco, czynsz płaciłam także regularnie. Chcę dodac, że nie otrzymywałam od właścicielki zadnych pokwitowań wpłat za czynsz. Z góry dziękuję.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 sierpnia 2007, 20:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy mógłby mi ktoś wrzucić link do wzoru rozwiązania umowy wynajmu lokalu?

z góry bardzo dziękuję :D

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Mieszkanie w Piasecznie (koło Warszawy) na sprzeda... Liczba postów: 5 Grupa: Rynek wtórn... Cześć! Planujesz przeprowadzkę do Gdańska i zastanawiasz się, gdzie znaleźć odpowiednie mieszkanie? Według mnie, warto rzucić okiem na ofertę Activa. Ostatnio p...
  • Sprzedaż mieszkania w Warszawie Liczba postów: 24 Grupa: Rynek wtórn... Jeśli masz problem prawny związany z nieruchomością i chcesz ją sprzedać, to sprawdź może w sieci temat skup nieruchomości z problemami. Myślę, że znajdziesz ki...
  • nieruchomości? Liczba postów: 28 Grupa: Rynek wtórn... Jeżeli jesteście zainteresowani tematem sprzedaży nieruchomości, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić stronę https://nestorinwestor.pl/skup-nieruchom osci-wrocl...
  • Wycena mieszkania przez bank Liczba postów: 6 Grupa: Rynek wtórn... Część prac w banku, takich jak operacje kasowe czy obsługa klienta, może być monotonna i rutynowa. https://bizneswpolsce.com/ Wykonywanie tych samych zadań prze...
  • Recykling katalizatorów Liczba postów: 7 Grupa: Rynek wtórn... Czy wiecie, która firma oferuje młyny i linie do recyclingu? Zależy mi na wysokiej jakości urządzeń w dobrej cenie. Niedawno znalazłam firmę Zakład Urządzeń Met...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >