W jaki sposób trwale utwardzić drogę dojazdową do posesji?

« Powrót do grupy: Ogrodzenia i nawierzchnie

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

10 marca 2010, 14:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Mam problem z drogą dojazdową do posesji (100m). Budowa domu jest już zakończona. Po ostatnich obfitych opadach śniegu i roztopach droga jest nie przejezna. Samochód grzęźnie w błocie (orze i zawiesza się na koleinach), o przejściu też nie ma mowy (buty zostają w błocie). W cześniej w koleiny sypany był gruz, który pozastał po budowie, popiół z pieca i żużel, ale nic to nie pomogło. W jaki sposób trwale i dość nie drogo mogę utwardzić taką drogę? Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 marca 2010, 14:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja miałem podobny problem z dojazdem do domu tylko u mnie był krótszy podjazd ok.30m. Kupiłem kostkę przemysłową Behaton 8cm szarą i sam wykonałem sobie idealny podjazd :)
Kruszywa
Kostka

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 kwietnia 2010, 16:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Kostka jest dobrym pomysłem, ale sama nie zagwarantuje długoletniej stabilności. Konieczne jest "ściągnięcie" górnej warstwy ziemi, następnie potrzebna będzie geowłóknina, która zapewni odpływ wilgoci. Dopiero na to kładziemy warstwę ziemi i kostkę. Bez geowłókniny droga byłaby grząska i kostka po pewnym czasie była bardzo nierówna. Swoją drogą geowłóknina jest naprawdę użytecznym wynalazkiem, mającym wiele zastosowań.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 maja 2010, 03:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Tzn jeśli się zainwestuje w naprawdę dobrą kostkę, nie jakąś tanią i byle jaką, to szansa, że wytrwa długo jest duża. No i zależy od eksploatacji, bo jak się będzie codziennie pełnym jelczem wjeżdzac, to sie nie ma co dziwic, ze sie kostka może szybko popsuć ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 czerwca 2010, 17:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Geowłókninę stosuje się zawsze gdy są problemy z jakością gruntu (przekonał mnie doradca z firmy Libet). Izoluje warstwę podbudowy od gruntu rodzimego. A tak naprawdę przed położeniem nawierzchni nie tylko na drodze, ale na podjeździe na wszelki wypadek oprócz geodety dobrze jest zaprosić również geologa. Przy miękkim i podatnym na wibrowanie gruncie może to być konieczne. Kostka nie jest tu niczemu winna.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 listopada 2012, 08:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość napisał: Witam. Mam problem z drogą dojazdową do posesji (100m).
Budowa domu jest już zakończona. Po ostatnich obfitych
opadach śniegu i roztopach droga jest nie przejezna.
Samochód grzęźnie w błocie (orze i zawiesza się na
koleinach), o przejściu też nie ma mowy (buty zostają w
błocie). W cześniej w koleiny sypany był gruz, który
pozastał po budowie, popiół z pieca i żużel, ale nic to
nie pomogło. W jaki sposób trwale i dość nie drogo mogę
utwardzić taką drogę? Pozdrawiam.


u mnie temat został zamknięty przez położenie geotekstyliow (dla rozeznania tematu:http://tech-textil.eu/category/geotekstylia/< /a> ) - fakt, impreza kosztowna była, bo tu podkłady, potem "posypka" no ale głowa spokojna :)

Zgłoś | Cytuj | Link

7 kwietnia 2014, 21:33

Zgadzam sie: good 0 bad

tez mi sie wydaje ze kostka tu nie ma nic do tego tylko powierzchnia na ktorej się ją kładzie

Zgłoś | Cytuj | Link

8 kwietnia 2014, 11:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli gleba jest gliniasta na niewielkie głębokości (na co mi wygląda takie utrzymywanie się wody i śniegu) to ja bym zainwestowała w jakieś ozdobne rowki przy wjeździe które by tą wodę odprowadzały :)

Znam ten problem... i zawsze sprawdza się "sucha rzeka" która jest wyłożona kamieniami a podczas roztopów świetnie odprowadza wodę ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

8 kwietnia 2014, 13:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Koniecznie woda musi być odprowadzana!

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2014, 08:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam podobny problem z błotkiem na drodze dojazdowej do domu... Czy istnieje jakiś prosty sposób, aby ten problem rozwiązać? Czy na prawdę koniecznym jest położenie agrowłókniny? Zastanawiałem się czy po osuszeniu ziemi nie położyć takich kratek trawnikowych http://www.geoproduct.pl/pl/produkty/eko-kratka-geosystem/kr atka-geosystem-g5-max.html i posiać po prostu trawę. Obawiam się trochę, że kratka może się zapaść... Co myślicie?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrodzenie nowoczesne i brama garażowa Liczba postów: 81 Grupa: Ogrodzenia... Czy możecie polecić sprawdzoną firmę która zakłada bramy garażowe Poznań. Zależy mi na szybkich terminach. Jak na razie wyszukałam w Internecie firmę Rolo-Styl....
  • Jakie ogrodzenie? Liczba postów: 31164 Grupa: Ogrodzenia... [quote=R-met.pl]Zgadzam się aczkolwiek nie mam pewności czy panele ogrodzeniowe są na tyle reprezentatywne aby zawsze umieszczać je na front, może lepszą opcją....
  • Automatyka do bram Liczba postów: 316 Grupa: Ogrodzenia... Automatyka firmy https://www.polbram.eu/ jest jedną z lepszych, korzystałem kiedyś z innego producenta i się zawiodłem. Odkąd mam ich ogrodzenie i automatykę ws...
  • Jakie ogrodzenie jest teraz modne? Liczba postów: 103258 Grupa: Ogrodzenia... Mam wrażenie, że najmodniejsze są teraz kamienie powrzucane do klatek, jeśli wiecie o co mi chodzi.
  • Projektowanie i wstępna wycena ogrodzenia Liczba postów: 132 Grupa: Ogrodzenia... Może sprawdzic jeszcze ogrodzenia od Pozbruk, znajdziesz u nich dość duży wybor modeli oraz sporo inspiracji jeżeli chodzi o ogrodzenia.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19128 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 345

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >