Warto mieć dom inteligentny

« Powrót do grupy: Inteligentny dom

Stron: 20 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

12 stycznia 2014, 09:16

Zgadzam sie: good 0 bad

POZDRAWIAM. Znajomi maja taki dom i jest to do inteligentny. Reaguje na wszystko. Wyłączy światło, jak się wyjdzie z pokoju. Złodziej szybko się do takiego domu nie dostanie. Elektronika w takich domach jest na wysokim poziomie, jak i automatyzacja, prawie wszystkiego.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 lutego 2014, 09:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy od możliwości finansowych jakimi dysponujesz. Wydaje mi się, że warto mieć - wyobraź sobie, że przy pomocy jednego przycisku wyłączasz światło, klimatyzacje, zakręcasz grzejniki, włączasz alarm itd. Obecnie istnieją również aplikacje na smartfona, tablet czy laptopa przy pomocy których możesz sterować domem przez internet, podglądać przy pomocy kamer co się dzieje w poszczególnych pomieszczeniach bądź otoczeniu domu, sprawdzać parametry: temperaturę, wilgotność, poziom zużycia prądu itd.
Zostało to także opisane w tym artykule: http://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/10 5,alarm-domowy-sterowany-komorka-i-laptopem-czyli-pilnujemy- domu-z-drugiego-konca-swiata/. Tego typu instalacje zwiększają poziom bezpieczeństwa.

Ten post był edytowany przez majkale dnia: 11 lutego 2014, 08:54
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 lutego 2014, 11:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie wszystko zależy od możliwości fiansowych i projektu jaki masz. Warto o tym pomyśleć już od tego etapu jeśli chcesz mieć dom inteligentny bo nie wszystko da się później zmienić tanim kosztem, niektórych rzeczy nie da się wcale. Akurat w kwestii nowoczesnych domów bardzo ciekawe rozwiązania przedstawiają projektanci z MGProjekt http://www.mgprojekt.com.pl/projekty-domow-no woczesnych, oczywiście ilość nowoczesnych rozwiązań może być różna i powinna być przemyślana, po co nam nowinki, które kosztują, których nie będziemy używać? Wszystko z głową

Zgłoś | Cytuj | Link

4 marca 2014, 09:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Ze 2 lata temu rozmawiałem z przedstawicielami pewnej firmy, która montuje takie systemy. No i zapytałem o to, co najważniejsze - cenę. Powiedzieli, że od 500 zł/m2. Jak dla mnie to kosmiczna kwota.
Jeżeli się trochę ogarnia temat elektroniki i programowania, to można samemu takie coś zrobić, np. za pomocą modułów ARDUINO. Łatwo dostępne i masa gotowych aplikacji.
Poza tym automatyka domowa, ma to do siebie, że bazuje na rozwiązaniach sprawdzonych, czyli zwykle trochę leciwych.
Sądzę, że z unowocześnianiem może być kłopot.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 marca 2014, 09:11

Zgadzam sie: good 0 bad

ciekawe jest działanie 'inteligentnych' rolet w oknach - kiedy 'komputer' wykryje, że pomieszczenie jest nasłonecznione, wtedy same osuwają się rolety, i na odwrót. Mnie jednak zbytnio zautomatyzowany dom nie przekonuje. Najważniejsze są te podstawowe elementy, jak np. domofon, światło, garaż otwierany/zamykany na pilota...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 marca 2014, 11:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawe czy do elektroniki w takim inteligentnym domu są/będą jakieś patche ;) jak do programów komputerowych, albo nowe wersje firmware.

Bo wyobraźcie sobie taką sytuację, że inteligentny dom "głupieje" i zaczyna w niekontrolowany sposób włączać i wyłączać światło itp. Pewnie jest w czymś takim jakiś "zawór bezpieczeństwa"?

Nie jestem technofobem, wręcz przeciwnie, ale wydaje mi się, że jednak powierzenie elektronice obsługi całego domu, to jednak przesada. Jednak zdrowiej jest czasem wstać z fotela, żeby włączyć światło. ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

27 marca 2014, 22:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja uważam, że dom inteligentny będzie się opłacać jak po prostu stanie się standardem. Samodzielne oszczędzanie energii w domu nie kosztuje moim zdaniem wiele uwagi, może będzie lepszą opcją instalacja kontaktów z regulowaniem napięcia, by w razie potrzeby zmniejszyć natężenie światła?

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2014, 14:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem inteligentny dom to duże ułatwienie. Poważnie zastanawiam się nad kupnem takiego systemu. Tylko nie wiem do końca, który wybrać. Znalazłam taki, który montuje się w gniazdka, nie trzeba kuć ścian. Może ktoś z Was z niego korzystał lub o nim słyszał?
Cena jest chyba atrakcyjna, ja nie potrzebuję wielu modułów, bo chce to zamontować w mieszkaniu http://www.mergeto.pl/merged-auction/18072301/inteligentny-d om-fibaro-zestaw.
Co Wy na to?

Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2014, 16:45

Zgadzam sie: good 0 bad

w takim inteligentnym domu przyda sie wideodomofon albo wizjer elektroniczny http://www.bez-klucza.pl/inne/elektroniczne-w izjery. Sam u siebie mam wizjer elektroniczny i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wszystko w nim dobrze widac i wiesz komu otwierasz drzwi

Zgłoś | Cytuj | Link

6 czerwca 2014, 10:26

Zgadzam sie: good 0 bad

mysle ze takie domy to wlasnie domy przyszlosci jednak trzeba je tez dobrze zabezpieczyc. W atline http://www.atline.pl/ jest wiele systemow alarmowych/ochronnych, ktore swietnie by sie sprawdzily w tego typu obiekcie

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 20 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Wentylacja mechaniczna Liczba postów: 77 Grupa: Inteligentn... Jeśli chodzi o różnorodność w zakresie dobrej jakości narzędzi, w tym również poszczególnych elementów jak rury wentylacyjne spiro do wentylacji to mogę polecić...
  • Ogrzewanie a pompa ciepła Liczba postów: 38 Grupa: Inteligentn... Może ktoś szuka odpowiednich artykułów dla przemysl jak na przykład chemia przemysłowa do czyszczenia. Teraz hurtowania online ma dobrą ofertę na takie produkty...
  • System alarmowy Liczba postów: 133 Grupa: Inteligentn... O ile mi wiadomo, systemy alarmowe łódź są warte rozważenia dla każdego, kto chce chronić swoją własność. Przy rosnącej liczbie kradzieży i aktów wandalizmu, po...
  • Jak dbać o rolety, aby zachować ich żywotność? Liczba postów: 1 Grupa: Inteligentn... Hej, Chcę, aby moje rolety służyły mi przez wiele lat. Czy ktoś może podzielić się poradami dotyczącymi konserwacji i pielęgnacji rolet, aby przedłużyć ich żywo...
  • Projekt domu Liczba postów: 31 Grupa: Inteligentn... Polecam pracownie projektową ProArte https://www.pro-arte.pl/projekty-domow. Oferują gotowe projekty domów, również w technologii szkieletowej - kanadyjskiej.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19151 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >