Warto mieć dom inteligentny

« Powrót do grupy: Inteligentny dom

Stron: 20 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸

16 listopada 2015, 22:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastanawiam się, jak się sprawuje inteligentny dom w momencie, kiedy wyłączą prąd. Czy to oznacza, że automatycznie siada wszystko? Nie znam osób w Polsce, które mają takie rozwiązanie, znam kilkoro znajomych, mieszkających na Korsyce. Tam istnieje jakaś funkcja automatycznego przechodzenia na druga fazę w razie braku prądu. Ale oni miewają z nim często problemy, to jest wyspa, nieraz wieje tak, że stoliki i krzesła kawiarniane latają w powietrzu. Dla nich dłuższa przerwa w dostawie prądu to paraliż.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 listopada 2015, 18:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Przypuszczam, że zależy to od zastosowania instalacji w domu. Być może warto w tej sprawie odezwać się do http://wobin.pl/. Powinni konkretnie doradzić w tym temacie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 stycznia 2016, 09:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastanawiam się, co się dzieje z inteligentnym domem w momencie, kiedy nie ma zasilania. Prąd siada i co wtedy? Da się wejść do środka? Jest dodatkowe zasilanie? Jeśli się płaci 500 złotych/metr za inteligentny dom to moim zdaniem w tej horrendalnej cenie powinien być jeszcze agregat prądotwórczy do takich sytuacji jak przerwa w dopływie prądu. Z doświadczenia znajomych, mieszkających w inteligentnym mieszkaniu wiem, że brak prądu to jednak koniec świata, nic nie działa.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 stycznia 2016, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam i nie zalujeŁą=

Zgłoś | Cytuj | Link

25 stycznia 2016, 22:55

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja podbijam pytanie o koszty

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 stycznia 2016, 18:05

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli zrobisz sobie dom tak że wszystko jest zależne od prądu to najlepiej zabezpieczyć się agregatem na wypadek braku prądu. Znam przypadek w którym gościu miał cały dom inteligentny. Ustawione tak że jak zabraknie prądu to zamykają mu się okna rolety w dół i zamek w drzwiach się rygluje. No i bez agregatu był. Resztę łatwo się domyśleć.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 marca 2016, 07:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Inteligentny dom to fajna sprawa, niestety dość droga. Moim zdaniem lepiej wydać 115 zł i kupić sobie wtyczkę Smart WiFi Plug umożliwiającą zarządzanie dopływem prądu do urządzeń w domu. Ja chyba się w nią zaopatrzę w tym miesiącu.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 marca 2016, 12:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o dom inteligentny to tutaj http://ecoreadyhouse.pl/dom-inteligentny/ jest ciekawy artykuł. Ja osobiście uważam, że to dobra inwestycja. Komfort i bezpieczeństwo użytkowania takich budynków jest dużo wyższy niż tych "tradycyjnych".

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2016, 18:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Domny inetligentne to ogromny koszt. Ja byłabym jednak za budynkiem pasywnym. Wtedy to mamy na prawdę widoczne oszczędności

Zgłoś | Cytuj | Link

6 kwietnia 2016, 19:31

Zgadzam sie: good 0 bad

No dobrze, piszecie, że ogromny koszt jest takiego domu, ale czy ktoś z Was może przeliczyć to na tysiące złotych? Jeśli przykładowo chciałabym dom wielkości 100m2, to czy faktycznie liczy się 500 zł za metr?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 20 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Projekt domu Liczba postów: 32 Grupa: Inteligentn... Polecam pracownie projektową ProArte https://www.pro-arte.pl/projekty-domow. Oferują gotowe projekty domów, również w technologii szkieletowej - kanadyjskiej.
  • System alarmowy Liczba postów: 134 Grupa: Inteligentn... O ile mi wiadomo, systemy alarmowe łódź są warte rozważenia dla każdego, kto chce chronić swoją własność. Przy rosnącej liczbie kradzieży i aktów wandalizmu, po...
  • Wentylacja mechaniczna Liczba postów: 77 Grupa: Inteligentn... Jeśli chodzi o różnorodność w zakresie dobrej jakości narzędzi, w tym również poszczególnych elementów jak rury wentylacyjne spiro do wentylacji to mogę polecić...
  • Ogrzewanie a pompa ciepła Liczba postów: 38 Grupa: Inteligentn... Może ktoś szuka odpowiednich artykułów dla przemysl jak na przykład chemia przemysłowa do czyszczenia. Teraz hurtowania online ma dobrą ofertę na takie produkty...
  • Jak dbać o rolety, aby zachować ich żywotność? Liczba postów: 1 Grupa: Inteligentn... Hej, Chcę, aby moje rolety służyły mi przez wiele lat. Czy ktoś może podzielić się poradami dotyczącymi konserwacji i pielęgnacji rolet, aby przedłużyć ich żywo...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >