Wejście do garażu od piwnic

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

29 stycznia 2014, 05:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, kupiłem nowe mieszkanie w bloku u developera na rynku pierwotnym(blok 2 piętrowy) wraz z garażem (poniżej poziomu gruntu - w sąsiedztwie piwnicy), w garażu na ścianie oddzielającej garaż od piwnic jest wcięcie przeznaczone na drzwi tzn. było robione miejsce na drzwi jednak zostało zamurowane cieńszą ścianką. Z tego co się dowiedziałem, wymagał tego odbiór budynku. Czy wstawienie w tym miejscu drzwi już po odbiorze budynku w jakiś sposób zmienia sytuacje prawną odnośnie ich montażu? Innymi słowy czy mogę zrobić sobie przejście z garażu do piwnic montując drzwi przeciwpożarowe czy w przypadku kontroli będzie się to wiązało z "nieprzyjemnościami"?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 lutego 2014, 12:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Z jakiegoś powodu tych drzwi nie ma. (pomimo, że ktoś miał na nie ochotę)
Powodem mogą być wymogi przeciwpożarowe. Potrzebny wgląd do dokumentacji i konsultacja z autorem projektu.
Samowolne wstawienie drzwi może wywołać problemy.
A wiesz w jakiej klasie ogniowej te drzwi mają być?
Jeśli piszesz, że cienka ścianka (12 cm ?), to przegroda jest w klasie EI, a nie REI.
Znając liczbę np. EI 120, teoretycznie można wstawić drzwi EI 60, ale musisz to uzgodnić z projektantem i klepnąć u rzeczoznawcy p.-poż.
Mogą to być najdroższe drzwi w Twoim życiu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19184 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >