Wentylacja mechaniczna

« Powrót do grupy: Inteligentny dom

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

18 grudnia 2014, 01:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam sie ze w wielu przypadkach zmiana wentylacji z grawitacyjnej na mechaniczną pozwala sie pozbyc wielu problemow w domu. U mnie kominiarze mowili ze wystarczy poprawic przewody i bedzie ok. Jak to zrobilem okazalo sie ze dalej jest tak samo. Dlatego niedawno zakupilem wnetylator od http://www.amparklima.pl/index.php/sklep/went ylatory-i-akcesoria/wentylatory-dla-domu-i-biura i problemy znikneły.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 grudnia 2014, 18:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Fakt, mechaniczna zazwyczaj lepiej się sprawdza, tu jest niezła oferta wentylatorów http://www.centrowent.pl/strona-113, coś dla siebie można wybrać

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lipca 2015, 08:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Posiadacze wentylacji mechanicznej, co sądzicie o tym systemie[url] http://www.bh-res.pl/oferta/systemy-climaver/opis-systemow/< /a>, wiele osób narzeka na metalowe rury ze względu na wydobywające się z nich dźwięki. Sam chciałbym uniknąć tego w przyszłości. Myślicie że takie płyty z włókna szklanego są lepsze i rzeczywiście dobrze izolują ?

Zgłoś | Cytuj | Link

21 grudnia 2015, 11:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja posiadam i sprawuje się super :)Co jakiś czas wymieniam filtry powietrza:) Mega komfort :)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2016, 05:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie jestem specjalistą w tym temacie, ale kojarzę coś, że mój znajomy próbował zamonotwac podobną wentyalcję u siebie i jeśli dobrze pamiętam to wybierał wentylatory od http://istpol.pl/. Możesz sobie sprawdzić, przejrzeć, poczytać a nuż właśnie to czego dokładnie szukasz? Samych sprzedawców też nie zaszkodzi zapytać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 sierpnia 2016, 17:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Wentylacja mechaniczna jest o tyle lepsza od grawitacyjnej, że nie jest zależna od warunków atmosferycznych i chłodzenie zdecydowanie jest bardziej wyczuwalne. Tyle tylko, że za montaż takiego rekuperatora, a potem eksploatację, trzeba sporo zapłacić.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 sierpnia 2016, 20:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem obecnie w nowoczesnym domu podstawą jest dobra wentylacja. Ja niezbędne urządzenia do niej zakupiłem na www.spirowent.com.pl, dzięki czemu problem z wilgocią szybko się rozwiązał, dodatkowo lepiej to wpływa na alergie moich dzieci.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 sierpnia 2016, 14:04

Zgadzam sie: good 0 bad

U nas zainstalowaliśmy wentylację z firmy z www.a-tec.pl . Zależało mi na wentylacji porządnej której nie trzeba będzie serwisować często tylko jak potrzeba.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 września 2016, 12:31

Zgadzam sie: good 0 bad

O prawidłowej wentylacji musimy pomyśleć już na etapie projektu domu, wtedy mamy możliwość zaprojektowania naprawdę skutecznej instalacji. Ważne czynniki determinujące cały system to przykładowo ile razy dziennie ktoś bierze prysznic, dla ilu osób się pierze, gotuje, czy w domu pali się papierosy lub rodzaj kuchenki (gazowa czy elektryczna). Oczywiście podstawowa sprawa, to również cena jaką jesteśmy w stanie na to przeznaczyć. W moim przypadku poprosiłem o radę fachowca, który dobrał właściwy dla mnie wariant, a wszystkie składowe elementy zamówił z firmy ALNOR. Mieszkamy z żoną w domu już 8 lat i do tej pory nie ma żadnego śladu grzyba, a powietrze jest świeże, co jest ważne dla nas ze względu na dzieciaki.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2016, 23:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Prostym i zarazem skutecznym sposobem wykonania wentylacji mechanicznej jest zastosowanie zasilanych elektrycznie wentylatorów wyciągowych. Można je zamontować we wlocie do kanału wentylacyjnego (zamiast kratki wentylacyjnej) lub w samym kanale. Wentylatory montowane w miejscu kratki wentylacyjnej mają estetyczne obudowy z tworzywa sztucznego. Ich wielkość (wymiary zewnętrzne, średnica króćca przyłączeniowego) są dostosowane do typowych wielkości kanałów. Ważne tylko, żeby na czas remontu usunąć z nich filtry, w przeciwnym razie sprzątanie po remoncie będzie wymagało też doczyszczanie tych filtrów.

Ten post był edytowany przez frankmank dnia: 4 września 2017, 17:19
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 7 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Przydomowa oczyszczalnia Liczba postów: 50 Grupa: Inteligentn... my oferujemy przebudowę szamba na oczyszczalnie ścieków. Zapraszamy po więcej informacji na stronie: [url]https://www.oczyszczalnieprzydomowe -szamba.pl/przebudo...
  • Projekt domu Liczba postów: 68 Grupa: Inteligentn... Myślę, że jednym z fajniejszych elementów inteligentnego domu jest oświetlenie.
  • uchwyty meblowe wpuszczane Liczba postów: 14 Grupa: Inteligentn... Użytkownik Isiek napisał: Ile osób tyle opinii. W poprzednich kuchniach miałam uchwyty i marzyłam o frezach. W tym mieszkaniu spełniłam marzenie. Jestem bardzo....
  • System alarmowy Liczba postów: 134 Grupa: Inteligentn... O ile mi wiadomo, systemy alarmowe łódź są warte rozważenia dla każdego, kto chce chronić swoją własność. Przy rosnącej liczbie kradzieży i aktów wandalizmu, po...
  • Ogrzewanie a pompa ciepła Liczba postów: 38 Grupa: Inteligentn... Może ktoś szuka odpowiednich artykułów dla przemysl jak na przykład chemia przemysłowa do czyszczenia. Teraz hurtowania online ma dobrą ofertę na takie produkty...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >