Włascicielka kamienicy robi problemy

« Powrót do grupy: Prywatne kamienice

26 września 2011, 13:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!
Zwracam się do Państwa z prosba o pomoc, co mogę zrobić. Mianowicie, mieszkam w prywatnej kamienicy 3 lata z chłopakiem, on jest tam zameldowany i maumowę na stałe ja mam maldunek u rodziców. Mieszkanie jest bez łazienki, WC na półpiętrze. W zeszłym roku w maju zrobiliśmy sobie pokój, ociepliliśmy ściany styropianem, położyliśmy gładź i pomalowalismy ściany oraz sufit, podłogę tez by się przydało zrobić, ale według umowy najmu to właściciel powinien to zrobić. Nie zależy nam na tej podłodze bo i tak planujemy kupic wykłądzinę więc nie będzie widać.
Problem jest z kuchnią, podłoga jest w opłakanym stanie, sa to płyty wiórowe w których sa dziury, oraz w jednym rogu jest wylany beton i tam jest podłoga troche zapadnięta. Chcemy postawić sobie ścianki i wydzielic z kuchni małą łazienkę. Jako że nie możemy tej podłogi zrobic sami (bo chcemy zacząc własnie od niej) to czekamy na właścicielkę, która co chwilę zmienia termin zrobienia tej podłogi (niestety wszystko jest na "gębę"). Tłumaczeniem na poczatku było brak pieniędzy, inne ważniejsze według niej rzeczy do zrobienia (np. malowanie klatki schodowej, przyklejanie jakichś drewienek na poręcze, generalne remonty 3 mieszkań z których wyprowadzili się poprzedni lokatorzy), tak więc zaproponowalismy jej że wyłożymy pieniądzę na ta podłogę za nią, odpowiedz była - NIE, argument - NIE BO I TAK NIE ZROBISZ TEJ PODŁOGI. Chcielibysmy połozyc kafelki, na które ona oczywiście się nie zgadzaq bo twierdzi że obciazymy strop, ale dowiadywalismy się że są takie spacjalne kleje, dzięki którym nie trzeba robic ciezkiej betonowej wylewki i podłoga będzie lekka. Niedawno wysłaliśmy do niej pismo, że prosimy o wyznaczenie jak najszybszego mozliwego terminu remontu tej podłogi i do tego czasu domagamy się obniżenia czynszu. Ona natomiast wysłała swoje pismo, że nie zgadza się na żaden remont, a jesli zrobimy coś bez jej wiedzy to wzywa prokurature i wydział nadzoru budowlanego, jedyne na co sie zgadza to zakrycie tej starej podłogi linoleum oraz zainstalowanie kabiny prysznicowej przez fachowca z uprawnieniami. Dla nas jest to śmieszne. My nie chcemy marmurów, nie chcemy dobudowywać nowych pomieszczeń czy rzeczy z kosmosu, chcemy mieć łazienkę w które mozna sie bedzię umyc jak człowiek. Dodam że płącimy tyle samo czynszu ile ci lokatorzy co mają mieszkania wyremontowane i z łazienkami.
Mam nadzieje, że ktoś z Państwa będzie mi w stanie cokolwiek doradzic co mam zrobić. Nie wierzę w to że ona może sobie ustalać własnie prawo i robic wszystko według jej widzimisię, nad nia też są jakieś normy prawne których ona nie może zmieniać.
Z góry serdeczie dziękuję za każdą odpowiedź.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 listopada 2011, 15:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę że ten post nadaje się do działu forum gdzie Pani prawnik udziela bardzo rzetelnych rad, może w tamtym dziale niech Pani spróbuje :) Widzę że macie Państwo nie lada problem ;/ niestety odczuwam że w tych czasach większość ludzi jest takich którzy nie są chętni by żyło się lżej

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Zbiorowe pozwy kamieniczników - czy to ma sens? Liczba postów: 6 Grupa: Prywatne ka... Akurat ja się niestety aż tak bardzo na tych kwestiach nie znam więc również ciężko jest mi cokolwiek w tym zakresie powiedzieć. Za to jestem zdania, że jak coś...
  • Jak odkupić cąłą kamienicę Liczba postów: 8 Grupa: Prywatne ka... U mnie jest nieco inaczej, ja chętnie sprzedam udziały w kamienicy, ale współwłaścicieli jest tyle, że ciężko się dogadać... może sąd zniesie współwłasność i w....
  • Jakie prawa ma lokator? Liczba postów: 8 Grupa: Prywatne ka... W przypadku wątpliwości może najlepiej skorzystać z porady prawnika? Najlepiej takiego, który specjalizuje się w prawie nieruchomości, jak https://grabowicz-gaj...
  • Wyburzanie budynków Liczba postów: 4 Grupa: Prywatne ka... Czy ktoś wie jakie wymogi trzeba spełnić podczas wyburzania budynków? Czy robić to na włąsną rękę czy się nie pakować w to?
  • Co zrobić z sąsiadem? Liczba postów: 4 Grupa: Prywatne ka... najlepiej się ubezpieczyć :) i czekać na następne zalanie skoro ich ciągłość jest tak częsta :P a tak na serio może okazać się że policja będzie ostatecznością....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >