Współczesne domy z bali są nie tylko ekologiczne, zdrowe ale i estetyczne

« Powrót do artykułu: Współczesne domy z bali są... | « Powrót do grupy: Budowa i remont

31 maja 2017, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Domy z bali są piękne. Drewno to naturalny materiał do budowy i dekoracji. Ale trzeba pamiętać, że jest podatne na uszkodzenia itd. Stąd konieczność inpregnacji i ochrony, np. Vidaronem, a nie jakimś tam podrzędnym impregnatem. Dzięki temu konstrukcja zachowa oryginalny wygląd przez wiele lat.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 czerwca 2017, 08:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście wszystko to o czym piszesz jest prawdą, domy drewniane z bali znakomicie się prezentują i są niezwykle solidne, zawsze podstawą tego aby drewno długo nam posłużyło jest jego odpowiednia impregnacja, akurat na środkach które nam w tym pomogą nie warto oszczędzać.


www.NaturalLogHomes.eu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 czerwca 2017, 20:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Domy drewniane są niezwykle urokliwe i myślę, ze ze względu na naszą większą świadomość odnośnie ekologii teraz będą się cieszyły większą popularnością na ich budowę. Muszę przyznać, że sama bym chciała w takim domu kiedyś zamieszkać odkąd widziałam piękne realizacje Natur Eko Dom. Stawia ona domy z bala sosny mazurskiej niezwykle wytrzymałego materiału.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 czerwca 2017, 23:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Marchewa napisał: Domy drewniane są niezwykle urokliwe i myślę, ze ze
względu na naszą większą świadomość odnośnie
ekologii teraz będą się cieszyły większą
popularnością na ich budowę. Muszę przyznać, że sama
bym chciała w takim domu kiedyś zamieszkać odkąd
widziałam piękne realizacje Natur Eko Dom. Stawia ona domy
z bala sosny mazurskiej niezwykle wytrzymałego materiału.

Sosna mazurska swego czasu używana była w przemyśle stoczniowym do produkcji masztów (w Polsce i Europie) więc jako materiał wydaje się być sprawdzonym i dobrym materiałem. Pewnie to przez lokalny klimat mazur (większa rozpiętość temperatur).
A co do samych domów to z bala ma niesamowity klimat, raczej nie do podrobienia przez murowańce.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 czerwca 2017, 11:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Oprócz domu z bali, warto moim zdaniem zastanowić się także nad budową domu pasywnego, energooszczędnego. W praktyce niesie to za sobą wiele korzyści i późniejszych oszczędności, wszystkie niezbędne szczegóły oraz informacje znajdziecie na www.AskorpDomy.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 lipca 2017, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Jacek90 napisał: Użytkownik Marchewa napisał:
Domy drewniane są niezwykle urokliwe i myślę, ze ze

względu na naszą większą świadomość odnośnie

ekologii teraz będą się cieszyły większą

popularnością na ich budowę. Muszę przyznać, że
sama

bym chciała w takim domu kiedyś zamieszkać odkąd

widziałam piękne realizacje Natur Eko Dom. Stawia ona
domy

z bala sosny mazurskiej niezwykle wytrzymałego
materiału.


Sosna mazurska swego czasu używana była w przemyśle
stoczniowym do produkcji masztów (w Polsce i Europie) więc
jako materiał wydaje się być sprawdzonym i dobrym
materiałem. Pewnie to przez lokalny klimat mazur (większa
rozpiętość temperatur).

A co do samych domów to z bala ma niesamowity klimat,
raczej nie do podrobienia przez murowańce.

To ciekawostka z tymi masztami. W sumie mazury mocno kojarzą się z łodziami i pływaniem, więc czemu nie z masztami. Klimat na mazurach na pewno jest bardziej ekstremalny, niz dla reszty kraju. Tu są większe upały i zima bywają też większe mrozy. Nie mówiąc o śniegach. W takich warunkach przyrost roczny jest na pewno mniejszy, więc i drewno lepsze gatunkowo.
Domy z bala na mazurach są dość popularne. Może to właśnie przez dostępność całkiem dobrego surowca.
@Marchewa a możesz wstawić jakieś zdjęcie domów postawionych przez Natur Eko Dom? Ciekawy jestem jak to wygląda.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2017, 19:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Jestem najbardziej pod wrażeniem budowy domów z bala tych krytych strzechą. Stawiając na ekologię właśnie taki bym wybrała. Funky sam zobacz jaki on jest piękny



Jeżeli chciałbyś zobaczyć więcej realizacji Natur Eko Dom zerknij na ich stronę.

Ten post był edytowany przez Marchewa dnia: 29 lipca 2017, 19:07
Zgłoś | Cytuj | Link

1 sierpnia 2017, 15:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Marchewa napisał: Jestem najbardziej pod wrażeniem budowy domów z bala tych
krytych strzechą. Stawiając na ekologię właśnie taki
bym wybrała. Funky sam zobacz jaki on jest piękny







Jeżeli chciałbyś zobaczyć więcej realizacji Natur Eko
Dom zerknij na ich stronę.

Ale oni kładą dach ze strzechy? Ktoś to jeszcze robi? Myślałem, że to już zapomniana technologia i nikt w to się nie bawi a tu taka niespodzianka. A nie ukrywajmy taki dach to nie tylko fantastyczny wygląd domu ale i duża trwałość takiego pokrycia.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 września 2022, 07:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastanawiasz się czy zdecydować się na budowę domu z bali?
Polecam zapoznać się z artykułem https://www.mabo.info.pl/domy-z-bali-wady-i-z alety/

Ten post był edytowany przez pieknyolek dnia: 16 września 2022, 07:43
Zgłoś | Cytuj | Link

31 października 2022, 14:49

Zgadzam sie: good 0 bad

uważam że dom na bali jest bardzo ładny projekt godny rozważenia polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór artykułów budowlanych chemii budowlanej dodatków do aranżacji wnętrz donic doniczek szpachli szpachelek wałków pędzli i wiele innych artykułów mają miłą i fachową obsługę miejscowy transport i stronę www.chemko.com.pl www.chemko.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >